Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Aeroklub jeleniogórski chce wesprzeć dzieci z ubogich i patologicznych rodzin. Niektóre z nich będą miały okazję spędzić wakacje na lotnisku i przelecieć się szybowcem. Projekt "Przez trzeźwość do gwiazd" dofinansuje miasto.

Projekt Aeroklubu został zgłoszony do miejskiego programu przeciwdziałania alkoholizmowi i skutkom alkoholizmu. - Do podziału na ten cel były spore kwoty – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
W przypadku organizacji wypoczynku – 200 tys. zł, a w sferze profilaktyki – 80.000 zł. Łącznie wpłynęło 21 ofert.

Propozycja Aeroklubu Jeleniogórskiego – „Przez trzeźwość do gwiazd” zyskała wysoką punktację. Aeroklub proponuje zajęcia dla dzieci z rodzin zagrożonych patologią przez całe wakacje. Uczestnicy spotkań będą zdobywali nie tylko wiedzę o lotnictwie, ale – jeśli rodzice się zgodzą – będą mieli okazję przynajmniej raz znaleźć się w powietrzu pod opieką doświadczonego pilota. Aeroklub otrzymał na realizację tego zadania kwotę 74 tys. zł.

65 tys. zł otrzymał Hufiec ZHP Jelenia Góra na „Harcerskie obozy profilaktyczne”,
PCK na „Nieobozowe Lato” dostał 22 tys. zł,
Stowarzyszenie Kulturalno-Rekreacyjne „StoKur” na „Letnie warsztaty dziecięce” otrzymało 16. tys. zł, inne organizacje otrzymały nieco niższe kwoty.

Jednym z ważniejszych kryteriów jakie przyjęli członkowie Komisji przy ocenie wniosków była organizacja wypoczynku i innych działań w samej Jeleniej Górze, stąd zdecydowanie mniejsze szanse mieli ci, którzy proponowali wyjazdy w inne części kraju. Uznano, że będzie bardziej racjonalnie zaprosić dzieci do udziału w atrakcyjnych zajęciach na miejscu, bo można objąć wówczas programem zdecydowanie liczniejszą grupę podopiecznych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!