Areszt dla mężczyzny, który skatował młotkiem psa. AKTUALIZACJA

Grażyna Szyszka

Dwa miesiące aresztu dla mężczyzny, który zabił młotkiem psa. 49-letni głogowianin przyznał się do winy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla Roberta D. Decyzja zapadła w piątek, 15 marca po godzinie 15. Prokuratura wnioskowała o trzy miesiące aresztu, ale sąd zdecydował o dwóch.

Mężczyzna został zatrzymany kilkanaście godzin po zdarzeniu. To 49 – letni mieszkaniec Głogowa. Podejrzany używając młotka, zadawał zwierzęciu uderzenia w głowę a następnie porzucił je w krzakach w miejscu ogólnodostępnym dla innych osób.
– Został zatrzymany 14 marca w godzinach popołudniowych – potwierdził Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej komendy policji. – Policjanci weryfikowali każdą informację, jaką uzyskali, dzięki dużemu zaangażowaniu społeczeństwa. Zatrzymany głogowianin był nietrzeźwy. Plicjanci zabezpieczyli, młotek ze śladami działania sprawcy.

Podejrzany przyznał się do uśmiercenia swojego psa. Twierdził, że chciał się go pozbyć gdyż niszczył mu wyposażenie domu. Ponieważ działał ze szczególnym okrucieństwem, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że zwłoki psa z podziurawioną głową owiniętą reklamówką znalazła w środę kobieta spacerująca po Górkowie.
Lekarz weterynarii potwierdził, że około trzyletnia suczka, mieszaniec owczarka krótkowłosego, otrzymała osiem ciosów młotkiem w głowę.

skatowany pies

Policja zabezpieczyła zwłoki skatowanego psa i wszczęła śledztwo w sprawie ustalenia sprawcy tego bestialskiego czynu, który wykazał się szczególnym okrucieństwem.
Sprawa wywołała ogromne poruszenie wśród internautów, którzy zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy na nagrodę za wskazanie sprawcy bestialskiego czynu.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 23:49

Pies jest najlepszym i najwierniejszym przyjacielem człowieka . Niestety praktycznie w stu procentach uzależniony jest od ludzi. To my karmimy go, poimy, bawimy się z nim, dbamy o niego przez całe jego życie, traktujemy jak członka rodziny, bo tak właśnie trzeba!!! Kocha nas bezgraniczną miłością, to my jesteśmy dla niego całym światem!!! Kiedy wracamy do domu kto nas najradośniej wita, kiedy jesteśmy smutni kto kładzie nam głowę na kolana i spogląda kochającymi oczyma ? Ludzie kochajmy swoje zwierzaki, szanujmy i dbajmy o nie do starości. Zwracajmy uwagę na cierpienie i niedole zwierząt.
"Człowiek" , który pozbawił życia swojego psa musi ponieść karę, to oczywiste . Jest zbrodnia musi być i kara. Człowiek to brzmi dumnie, czyżby ?

18.03.2019, 06:36

Zapracował na dół z wapnem ........krótko i konkretnie.

18.03.2019, 06:33

Wydaje mi się, ze przy tych niekończących się okrucieństwach wobec zwierząt warto by się zastanowić czy nie powrócić do karania wg modelu oko za oko ....bo prawa i przepisy nie wychowują ludzi , pobłażliwość policji i sądów jest za duża.....
Powinno tez się ukarać nieudolnych polityków , którzy od lat robią wszystko by nie poprawić losu i bezpieczeństwa zwierząt ....niech zaczną wykonywać swoje obowiązki a nie tylko pobierać pensje ...
Kosciol w Polsce jest równie okrutny .....nie broni zwierząt ....
Polska to straszny kraj ....

17.03.2019, 19:47

Mam nadzieje ze sąsiedzi wymierza mu sprawiedliwsza karę niż ta godna pożałowania którą wymierzyl mu sąd. Mam nadzieję ze zdechnie w cierpieniu.

17.03.2019, 15:57

Wiem kto to. Wielki Pan hutnik alkoholik z pierwszego piastowa. Najpierw pogonił córkę z domu, kilka lat później syna, a potem zgnębił chorą na raka żonę. A potem, jak już został sam, to dobrał się i do psa. Chociaż za psa zostanie ukarany.

16.03.2019, 16:03

Powinien ten skurw... n iść siedzieć na 5 lat.

16.03.2019, 14:45

Jak wnuki zaczną demolowac mieszkanie zrobi im to samo ??? Za takie okrucieństwo powinno byc więzienie i to w maksymalnym wymiarze 5 lat!!

16.03.2019, 11:21

Mam nadzieję, że sąd zastosuje maksymalną karę. To było działanie ze szczególnym okrucieństwem a pobudki do uśmiercenia zwierzęcia błahe, więc nie można się tłumaczyć silnym wzburzeniem emocjonalnym. W celi będzie miał wiele długich dni i długich nocy na przemyślenia. Tym bardziej, że będzie przez cały ten czas trzeźwy. Brawo dla policji, która szybko ustaliła sprawcę. I brawo dla mieczkańców, którzy go wskazali.

16.03.2019, 09:27

Imię i nazwisko tego cwela powinni podać i najlepiej adres zamieszkania... Matka musiała cię jebany smieciu nie kochać chyba a ojciec gwalcic żeby takie gówno wychować... Tym samym młotkiem ty powinieneś dostać po swoim parszywym ryju! Głogów wcale wielki nie jest a dwa miesiące to krótko i kara smieciu cię dopadnie, oglądaj się za siebie pamiętaj

16.03.2019, 06:39

A najgorsze jest to że zwyrol porzucił to biedne zwierzę w miejscu gdzie nawet przypadkiem dzieci mogły to zobaczyć, a zniszczeniu uległ jego mózg chlor jeba....y

15.03.2019, 22:43

Tylko grozi mu kara,Niski Sad nie pozwoli zrobic jemu krzywde

15.03.2019, 22:33

To jest SK....SYN zabic swojego psa mlotkiem powinni mu lape obciac ktura katowal psa

15.03.2019, 21:23

Niech siedzi długo a więźniowie niech mu dadzą do zrozumienia, że jest kanalią

15.03.2019, 21:08

obstukać mu ten durny łeb tak samo jak on to zrobił psu.

15.03.2019, 21:03

mam nadzieje ze sad stanie na wysomosci zadania i nie bedzie poblarzliwy dla bandziora bo to bandzior!!! Najwyszy wimiar kary jaki oboqiazuje w naszym prawie 5 lat za znecanie sie ze szczegolnym okrucienstwem!!!! I nawiazka na jakies schronisko oraz niech po wyjsciu lub w trakcie bedzie zatrudniony w schronusku i sprzatal kojce!!! Moze w tedy zrozumie ze zwierze to tez istota ktora czuje tak jak my!!!!

15.03.2019, 20:52

Oby Ciebie zamknęli na 5 lat.

15.03.2019, 18:53

Teraz palanta tak trzeba potraktować