W miastach dolnośląskich wpisanych na listę centrów pobytowo-treningowych na Euro 2012 trwają przygotowania do mistrzostw. Kolejną szansę dostał Lubin. W piątek zarząd województwa ponownie wpisał go na listę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W miastach dolnośląskich wpisanych na listę centrów pobytowo-treningowych na Euro 2012 trwają przygotowania do mistrzostw. Kolejną szansę dostał Lubin. W piątek zarząd województwa ponownie wpisał go na listę.


Kilka dni temu nie było to wcale pewne, bo prezydent Lubina Robert Raczyński poważnie zaniedbał sprawę, nie jeżdżąc na spotkania, na których omawiano stan przygotowań do mistrzostw. Miasto wróciło na listę za sprawą Platformy Obywatelskiej.

Starosta lubiński Małgorzata Drygas-Majka zadeklarowała, że jest gotowa przejąć koordynację przygotowań. Zgłosiła też teren w pobliżu stadionu pod budowę hotelu. Bo Lubinowi wciąż brakuje hotelu o odpowiednim standardzie. Podobnie jak Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychowi.

Legnica ma wprawdzie hotel spełniający wymagania UEFA pod względem standardu, ale Qubus leży w centrum miasta, dosyć daleko od dróg wyjazdowych. Idealnie dla uczestników mistrzostw nadawałby się hotel przy ulicy Nowodworskiej. Problem w tym, że na wyremontowanie pałacyku potrzeba 20 mln zł. Właściciel stara się o unijne pieniądze.

Legnica ma za to nowo wybudowany stadion w parku. Tutaj miasto też urządzi boiska treningowe. W Jeleniej Górze mają sporo do roboty. Planują zmodernizować trzygwiazdkowy hotel Mercure, by zgodnie z wymaganiami UEFA miał standard 5 gwiazdek oraz pełne zaplecze do odnowy i sale do konferencji prasowych. Miasto musi ponadto gruntownie zmodernizować stadion przy ul. Lubańskiej. Może uda się zdobyć na ten cel pieniądze z UE.

W Wałbrzychu mają nadzieję, że zdążą z budową odpowiedniego hotelu. Miałby stanąć przy nowoczesnym centrum sportowo-rekreacyjnym Aqua-Zdrój, które powstaje w dzielnicy Biały Kamień. Tam sportowcy mieliby dostęp do hotelu (ma mieć odpowiednie warunki dla czterech gwiazdek), poza tym byłoby tam pełne zaplecze z siłownią, sauną itp. W Dzierżoniowie i Świdnicy także nie ma jeszcze odpowiednich hoteli. Są tutaj dopiero na etapie planowania ich budowy.

Spokojnie za to śpią w Polkowicach i Wrocławiu. Polkowicki Aquahotel jest dostosowywany do wymagań organizatorów mistrzostw. W mieście są gotowe stadiony, a boiska rezerwowe są w budowie. We Wrocławiu za miesiąc będzie oddany do użytku czwarty w mieście 5-gwiazdkowy hotel Spichlerz przy ul. Menniczej.

Na liście centrów jest 11 miejscowości Dolnego Śląska. Szanse, że to do nich przyjadą piłkarze biorący udział w Euro 2012, ma od 4 do 6 miast.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!