Hotel Cieplice dzięki UE zmieni się wkrótce nie do poznania Hotel Cieplice dzięki UE zmieni się wkrótce nie do poznania

Hotel Cieplice dzięki UE zmieni się wkrótce nie do poznania (© Marcin Oliva Soto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeleniej Górze przybędzie nowoczesny ośrodek sanatoryjno-hotelowy. Powstanie w obecnym hotelu Cieplice, który zmieni się nie do poznania. Unia Europejska dała na ten cel 3 mln 400 tys. zł

- To będzie rewolucja - zapowiada Henryk Kozieja, współwłaściciel hotelu. Zamierza uruchomić ogólnodostępne sanatorium, z basenem 18-metrowym z wodami termalnymi. Będą sauny, gabinety lecznicze, sale do rekreacji, restauracja. Ta ostatnia powstanie najszybciej, bo trwa wykańczanie wnętrz.

Hotel Cieplice dostał dotację z programu poprawy bazy turystycznej. Po modernizacji będzie wpisany na listę hoteli, w których będą mogli przebywać piłkarze z drużyn na Euro 2012.

- To moje trzecie podejście do dotacji unijnych - mówi Kozieja. Bardzo się cieszy, że tym razem mu się udało. Takiego obiektu nie ma w Cieplicach, a jest bardzo potrzebny.

- Hotel-sanatorium będzie miał 198 miejsc - mówi pan Henryk, który prowadzi hotel z synem i córką. - Dobudowujemy właśnie apartamenty. Jest co robić, bo to pokomunistyczny moloch - mówi o obiekcie.

Hotel Cieplice pochodzi z lat 70. Był największym obiektem i najbardziej nowoczesnym w Cieplicach. Gościł sportowców, m.in. uczestników sześciodniówek motocyklowych Enduro rozgrywanych w Jeleniej Górze w latach 1987 oraz 1995.

Jelenia Góra jest wśród 15 dolnośląskich miast, które ubiegają się o ulokowanie u nich drużyn Euro 2012. Spełnia kryterium hotelowe: jest Mercure, pałac Wojanów, będzie hotel Cieplice. Brak odpowiedniego boiska, ale budowa jest w planie. Zbyt długo jednak jedzie się do Wrocławia, a warunek brzmi: godzina jazdy autokarem z lotniska.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!