(© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jedna z największych jeleniogórskich fabryk rozpoczęła właśnie przyjmowanie nowych pracowników. Koncern motoryzacyjny Draexlmaier, działający w podstrefie ekonomicznej w Jeleniej Górze, szuka chętnych do szycia skór.

- Budujemy nową halę, w której produkcja ruszy od stycznia. Wcześniej jednak musimy skompletować załogę - mówi Thomas Krüger, dyrektor zakładu.

Firma potrzebuje co najmniej kilkudziesięciu fachowców znających się na szyciu skór. I to nie byle jakich skór, bowiem te wyprodukowane w Jeleniej Górze są później wyposażeniem luksusowych samochodów takich marek, jak Porsche, BMW czy Jaguar. Są to głównie tapicerki do drzwi i elementy deski rozdzielczej. Skóry wyprodukowane w jeleniogórskim zakładzie trafiają do aut sprzedawanych później w całej Europie.

- Mamy coraz więcej zamówień i dlatego postanowiliśmy wybudować nową halę produkcyjną - dodaje dyr. Krüger.

Prace rozpoczęły się wiosną i pochłoną 13 milionów euro. Nowa hala będzie miała 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W fabryce pracuje dziś 600 osób. Do 2013 roku ma być zatrudnionych ok. 1100 pracowników.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fejlfawdP (gość) (kwa)

a ty kwa odczuwasz satysfakcję z czegokolwiek? domyślam się, że jedyna twoja satysfakcja to satysfakcja ze zrzędzenia w internecie

kwa (gość)

pewnie chińczyk robiący jeansy dla Georgio Armani też odczuwa podobną dumę jak jeleniogórzanin, którego własnoręcznie przygotowana skóra jest wmontowywana do porsche i bwm?