Jelenia Góra: Jest praca w Draexlmaier

Jedna z największych jeleniogórskich fabryk rozpoczęła właśnie przyjmowanie nowych pracowników. Koncern motoryzacyjny Draexlmaier, działający w podstrefie ekonomicznej w Jeleniej Górze, szuka chętnych do szycia skór.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Piotr Krzyżanowski)

- Budujemy nową halę, w której produkcja ruszy od stycznia. Wcześniej jednak musimy skompletować załogę - mówi Thomas Krüger, dyrektor zakładu.

Firma potrzebuje co najmniej kilkudziesięciu fachowców znających się na szyciu skór. I to nie byle jakich skór, bowiem te wyprodukowane w Jeleniej Górze są później wyposażeniem luksusowych samochodów takich marek, jak Porsche, BMW czy Jaguar. Są to głównie tapicerki do drzwi i elementy deski rozdzielczej. Skóry wyprodukowane w jeleniogórskim zakładzie trafiają do aut sprzedawanych później w całej Europie.

- Mamy coraz więcej zamówień i dlatego postanowiliśmy wybudować nową halę produkcyjną - dodaje dyr. Krüger.

Prace rozpoczęły się wiosną i pochłoną 13 milionów euro. Nowa hala będzie miała 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W fabryce pracuje dziś 600 osób. Do 2013 roku ma być zatrudnionych ok. 1100 pracowników.

Więcej na temat

Komentarze (2)

avatar
avatar
fejlfawdP (gość) kwa

a ty kwa odczuwasz satysfakcję z czegokolwiek? domyślam się, że jedyna twoja satysfakcja to satysfakcja ze zrzędzenia w internecie

avatar
kwa (gość)

pewnie chińczyk robiący jeansy dla Georgio Armani też odczuwa podobną dumę jak jeleniogórzanin, którego własnoręcznie przygotowana skóra jest wmontowywana do porsche i bwm?

Wybierz kategorię