Przez dwa tygodnie 25-osobowa grupa młodzieży pod okiem aktorów z jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida brała udział w letnich warsztatach. Gimnazjaliści poznawali tajniki sztuki aktorskiej, m.in.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przez dwa tygodnie 25-osobowa grupa młodzieży pod okiem aktorów z jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida brała udział w letnich warsztatach. Gimnazjaliści poznawali tajniki sztuki aktorskiej, m.in. poruszania się na scenie i wygłaszania kwestii.


Efekty teatralnych zajęć będzie można zobaczyć na scenie. Młodzi jeleniogórzanie wystąpią w najbliższą sobotę i niedzielę. Początek przedstawienia o godz. 18 w Teatrze im. Norwida. Wstęp jest bezpłatny.

Projekt "Klisza pamięci" to historyczno-obyczajowy rys wydarzeń, pokazujący osiedlanie się na Ziemiach Odzyskanych mieszkańców Kresów Wschodnich. Młodzi to następne pokolenie, które obrazuje przeżycia swoich dziadków i ich losy. To kolejne przedsięwzięcie w ramach realizowanego projektu "Lato w Teatrze".

Wcześniej w warsztatach brało udział 25 małych jeleniogórzan. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 6 lat. Dzieci miały zajęcia ze śpiewu, tańca, nauki poprawnego mówienia oraz plastyczne. Na koniec dwutygodniowej pracy również wystawiły sztukę o Cieplicach i ciepłych źródłach termalnych, z których Cieplice są znane.

- To świetny pomysł na spędzenie czasu podczas wakacji - uśmiecha się Weronika Kobiałko, 12-latka z Jeleniej Góry. Jak dodaje, na pewno z przyjaciółmi pójdzie na przedstawienie starszych kolegów i koleżanek. Projekt jest finansowany z budżetu Instytutu Teatralnego w Warszawie. Część pieniędzy dołożył też jeleniogórski Urząd Miasta.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!