(© polskapresse/zdjęcie ilustracyjne)

Kara do 12 lat pozbawienia wolności nawet grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z Jeleniej Góry, który dokonał napadu z bronią pneumatyczną. Do tego zdarzenia doszło w Jeleniej Górze w jednym w serwisów sprzętu gospodarstwa domowego. Zamaskowany napastnik zastraszył pracowników bronią pneumatyczną i oddał w kierunku jednego z mężczyzn strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Sprawcę udało się zatrzymać.

Do zdarzenia doszło 30 września, o czym teraz informuje Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze. Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o ten rozbój. Mężczyzna zamaskowany kominiarką, wtargnął do pomieszczenia firmy zajmującej się serwisem sprzętu AGD, zastraszył pracowników bronią pneumatyczną i w kierunku jednego z nich oddał strzał, a następnie ukradł mienie o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Były to dwa telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD, dokumenty i gotówka. Policjanci po otrzymaniu informacji o zdarzeniu natychmiast zajęli się sprawą. Po kilku dniach udało im się wytypować i zatrzymać podejrzanego. Gdyby tego było mało, tak młody człowiek dokonał napadu z bronią w warunkach, tzw. „recydywy”. 22-latek trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Grozić mu może nawet do 12 lat więzienia.

Kryminalne

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tomek (gość)

zatrzymano go po 2 tyg. od zdarzenia . gdzie postrzelił człowieka w głowę i był to jego nie pierwszy raz . jest to recydywa który całe życie spędził w więzieniach. wczoraj sąd zadecydował że ósmego maja puszcza go bo nie ma sensu by biedak był zamknięty i że nie sprawia zagrożenia społeczeństwu.