Jelenia Góra. Ruszył nabór do przedszkoli

Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja dzieci do jeleniogórskich przedszkoli na rok szkolny. Dla wszystkich wystarczy miejsc

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Bilans miejsc w przedszkolach w Jeleniej Górze gwarantuje, że wszystkie dzieci, które ich rodzice zechcą posłać do przedszkola, znajdą w nim miejsce. Trudno przesądzić, czy akurat w tym „wymarzonym”, najbardziej dogodnym. Ale i tak sytuacja w Jeleniej Górze odbiega zasadniczo i pozytywnie od większości polskich gmin - mówi prezydent Marcin Zawiła
Ramowy przebieg rekrutacji wygląda następująco:

- strona internetowa z informacjami – www.jeleniagora.przedszkola.vnabor.pl jest uruchomiona od 12 marca 2012
Tam będzie dostępny informator dla rodziców, zawierający pełną ofertę przedszkoli publicznych, z danymi teleadresowymi przedszkoli, liczbą miejsc, ofertą edukacyjną, itp.

- od dnia 19 marca rodzic (prawny opiekun) dziecka, które rozpoczyna edukację przedszkolną będzie mógł wprowadzić do systemu elektronicznego dane dziecka, otrzymuje wówczas hasło i login, itp.
∨ Czytaj dalejDla rodziców zamieszkałych poza granicami gminy Jelenia Góra ważną informacją jest, że rekrutacja ich dzieci będzie prowadzona w formule „uzupełniającej”, w ramach wolnych miejsc w poszczególnych przedszkolach. W związku z tym kartę zgłoszenia dziecka spoza Jeleniej Góry należy złożyć w terminie 14 maja – 29 czerwca br. w przedszkolu, które będzie dysponowało wolnymi miejscami. Warunkiem przyjęcia dziecka, niebędącego mieszkańcem Jeleniej Góry jest deklaracja władz gminy, w której zamieszkuje dziecko, że będą współfinansowały koszty pobytu dziecka – swego mieszkańca – w jeleniogórskim przedszkolu publicznym.

Dla Jeleniogórzan – elektroniczna rekrutacja do przedszkoli trwa od 19 marca, godz. 9.00 do 5 kwietnia godz. 14.00. Obejmuje ona wprowadzanie danych dzieci do tzw. systemu i składanie kart zgłoszenia dziecka do „przedszkola pierwszego wyboru”.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię