Rozpoczęła się elektroniczna rekrutacja dzieci do jeleniogórskich przedszkoli na rok szkolny. Dla wszystkich wystarczy miejsc

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Bilans miejsc w przedszkolach w Jeleniej Górze gwarantuje, że wszystkie dzieci, które ich rodzice zechcą posłać do przedszkola, znajdą w nim miejsce. Trudno przesądzić, czy akurat w tym „wymarzonym”, najbardziej dogodnym. Ale i tak sytuacja w Jeleniej Górze odbiega zasadniczo i pozytywnie od większości polskich gmin - mówi prezydent Marcin Zawiła
Ramowy przebieg rekrutacji wygląda następująco:

- strona internetowa z informacjami – www.jeleniagora.przedszkola.vnabor.pl jest uruchomiona od 12 marca 2012
Tam będzie dostępny informator dla rodziców, zawierający pełną ofertę przedszkoli publicznych, z danymi teleadresowymi przedszkoli, liczbą miejsc, ofertą edukacyjną, itp.

- od dnia 19 marca rodzic (prawny opiekun) dziecka, które rozpoczyna edukację przedszkolną będzie mógł wprowadzić do systemu elektronicznego dane dziecka, otrzymuje wówczas hasło i login, itp.

Dla rodziców zamieszkałych poza granicami gminy Jelenia Góra ważną informacją jest, że rekrutacja ich dzieci będzie prowadzona w formule „uzupełniającej”, w ramach wolnych miejsc w poszczególnych przedszkolach. W związku z tym kartę zgłoszenia dziecka spoza Jeleniej Góry należy złożyć w terminie 14 maja – 29 czerwca br. w przedszkolu, które będzie dysponowało wolnymi miejscami. Warunkiem przyjęcia dziecka, niebędącego mieszkańcem Jeleniej Góry jest deklaracja władz gminy, w której zamieszkuje dziecko, że będą współfinansowały koszty pobytu dziecka – swego mieszkańca – w jeleniogórskim przedszkolu publicznym.

Dla Jeleniogórzan – elektroniczna rekrutacja do przedszkoli trwa od 19 marca, godz. 9.00 do 5 kwietnia godz. 14.00. Obejmuje ona wprowadzanie danych dzieci do tzw. systemu i składanie kart zgłoszenia dziecka do „przedszkola pierwszego wyboru”.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!