Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Byli właściciele jeleniogórskiego biura podróży Big Blue złożą wnioski do Rzecznika Praw Obywatelskich i Prokuratora Generalnego o kasację wyroków oraz do Prezydenta RP o ułaskawienie.

Przed dwoma laty zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu i zwrot ok. 10 tys. zł dla polskich turystów oraz 500 tys. euro dla właścicieli greckich hoteli. Wcześniej, musieli ogłosić upadłość, bowiem urząd kontroli skarbowej nakazał zwrócić im ponad 8 mln zł podatku VAT.
- Urząd zrobił to niezgodnie z prawem i nie dał nam najmniejszej szansy na przetrwanie. Stracili na tym wszyscy: kilka tysięcy osób, które nie mogły wylecieć na wakacje, 100 osób w firmie, które straciły pracę oraz skarb państwa, któremu po bankructwie spółka przestała płacić podatki – opowiada Marcin Kołodziejczyk, jeden z dwóch założycieli Big Blue.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu Gazety Wrocławskiej

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!