Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelenie Góra: W Cieplicach i Wojanowie zawita Euro 2012

Alina Gierak
Henryk Kozieja z dawnego molocha chce zrobić perełkę
Henryk Kozieja z dawnego molocha chce zrobić perełkę Marcin Oliva Soto
Jeleniogórzanie nie kryją radości. Dwa obiekty z tego regionu znajdą się w katalogu ośrodków pobytowych na Euro 2012. Pozostali Dolnoślązacy odpadli w wyścigu.

- Centra będą w Cieplicach i Wojanowie - zdradził Andrzej Padewski, szef Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. O ile pałac Wojanów nie jest zaskoczeniem, bo był wymieniany w gronie faworytów, to hotel Cieplice wzbudził ogromne zainteresowanie. Nigdy wcześniej, gdy mówiono o Euro 2012, nie padała jego kandydatura.

- Robiliśmy swoje - mówi krótko Henryk Kozieja, właściciel hotelu. Pod tym określeniem kryje się całkowita przebudowa obiektu z lat 70. oraz zakończone sukcesem starania o unijną dotację na budowę nowoczesnego ośrodka sanatoryjno-wypoczynkowego. Hotel Cieplice dostanie na ten cel 3,5 mln zł dotacji z UE z programu poprawy bazy turystycznej. Resztę sfinansuje z własnych pieniędzy.

- Wczoraj podpisałem umowę na dotację z urzędem marszałkowskim - mówi z ulgą Henryk Kozieja. Hotel Cieplice był kiedyś największym i kiedyś najbardziej nowoczesnym obiektem w uzdrowisku. Gościł sportowców, m.in. uczestników sześciodniówek motocyklowych Enduro rozgrywanych w Jeleniej Górze w roku 1987 oraz 1995. Po modernizacji niczym nie będzie przypominał molocha z tamtych lat. Jego zaleta to również bliskie sąsiedztwo parku Zdrojowego, który jest właśnie odnawiany.

W hotelu prace już trwają. Będą nie tylko przytulne, dobrze wyposażone dwuosobowe pokoje oraz apartamenty, mała i duża sala konferencyjna, ale także ogólnodostępne sanatorium. - Z basenem 18-metrowym, saunami, gabinetami leczniczymi, salami do rekreacji, restauracją i kawiarnią z tarasem - wylicza właściciel, który prowadzi interes razem z córką i synem. Działa w branży ponad 30 lat. Ma też dwa inne hotele w regionie.

Hotel Cieplice i pałac Wojanów, gdzie działają piękny hotel i spa, znajdą się w katalogu UEFA we wrześniu. Choć to nie oznacza, że na pewno do nich przyjadą piłkarze, sędziowie i działacze, to Jelenia Góra musi być na to przygotowana i mieć odpowiedni obiekt na treningi. W grę wchodzi stadion przy ul. Złotniczej.

- Miasto złożyło konieczne dokumenty, a w budżecie są zarezerwowane pieniądze na dokumentację przebudowy stadionu - zapewnia Miłosz Sajnog, wiceprezydent Jeleniej Góry. Wstępne szacunki przewidują, że przebudowa stadionu będzie kosztować ok. 1,5 mln zł. Koncepcja modernizacji będzie miała różne warianty i wówczas miasto określi, który wybierze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto