Wkrótce do dokładnie odwzorowanych w skali 1:25 pałaców, klasztorów, górskich schronisk, zabytków techniki i starówek dolnośląskich miast dołączy jeleniogórski kościół garnizonowy pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wkrótce do dokładnie odwzorowanych w skali 1:25 pałaców, klasztorów, górskich schronisk, zabytków techniki i starówek dolnośląskich miast dołączy jeleniogórski kościół garnizonowy pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Jego makieta powstaje z okazji 300-lecia budowy świątyni. Mierząca 57 metrów wysokości i 74 metry długości budowla zostanie pomniejszona 25-krotnie. W przygotowaniu jest też makieta pałacu w Miłkowie. Wszystkie modele powstają w miejscowej pracowni. By dokładnie odwzorować zabytki, stosuje się przy ich budowie materiały użyte w pełnowymiarowych obiektach, m.in. miedź, stal i kamień.

Obecnie w parku miniatur znajdują się 33 pomniejszone dolnośląskie zabytki. Modele cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Liczba zwiedzających zbliża się do frekwencji w kościele Wang w Karpaczu, który jest najchętniej odwiedzaną atrakcją w Karkonoszach. Rocznie górską świątynię odwiedza ponad 200 tys. osób.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!