Mecz Polska - Kolumbia. Kibice załamani, piłkarze upokorzeni [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Kinga Czernichowska
Marzena Bugała-Azarko, Polska
Upokorzenie - tak jednym słowem komentatorzy określają to, co można czuć po wczorajszym meczu Polaków z Kolumbią na Mundialu. Mieliśmy duże oczekiwania po tym, jaką formę nasi piłkarze prezentowali podczas mistrzostw Europy. Teraz musimy przyjąć, że marzenia o tym, iż Polacy wyjdą z grupy, były tylko iluzją.

Od początku można było mieć wątpliwości, czy Polacy faktycznie mogą dać sobie radę w starciu z Kolumbią. O złej formie naszych piłkarzy świadczył chociażby wynik meczu z Senegalem (2:1 dla Senegalu). Ale wtedy kibice i komentatorzy porażkę usprawiedliwiali faktem, że biegamy słabiej i że wytrzymałościowo jesteśmy po prostu słabsi. Tak samo jak nikogo nie dziwi fakt, że Afrykańczycy pierwsi docierają na metę w maratonach. Takie usprawiedliwianie miało sens do pierwszego kwadransa pierwszej połowy meczu z Kolumbią. Po tych piętnastu minutach widać było, że nasi już nie dają rady pod względem kondycji fizycznej.

Mecz z Kolumbią, a więc jak to się zdarzało na poprzednich mistrzostwach świata, był meczem o wszystko. Niestety, historia lubi się powtarzać, więc po przeżyciu dotkliwej porażki z Kolumbijczykami (0:3) będziemy musieli w meczu o honor zmierzyć się z Japonią. Ten mecz odbędzie się w czwartek, 28 czerwca. Początek o godz. 16.00.

Pojawia się pytanie, czy po tak dotkliwej porażce polscy piłkarze otrząsną się i zaprezentują odrobinę lepszą formę? Czy może fakt, że do Polski wrócą znów na tarczy, po raz kolejny zawodząc kibiców, zupełnie stłamsi ich psychicznie?

Na razie zarówno kibice, jak i piłkarze, mają prawo czuć się załamani. Zobaczcie, jak kibice przeżywali wczorajszy mecz Polska - Kolumbia.