(© pixabay)

Pijany 23-letni Tunezyjczyk zniszczył w nocy pięć samochodów i porozbijał szyby w oknach hotelu i jednej z firm w centrum miasta. Federalni zatrzymali wandala, ale spotkali się z dużą agresją z jego strony

W ubiegłym tygodniu doszło do zamieszek w samym centrum miasta. Jak się dowiedzieliśmy pijany azylant tuż przed północą w okolicach Marienplatz i Demianiplatz w Görlitz zniszczył pięć samochodów butelką od piwa. Tunezyjczyk walił w auta bez opamiętania. Ponad to wybił okna w hotelu i jednej z firm znajdującej się w okolicy. Świadek tego zdarzenia poinformował policjantów o grasującym wandalu. Federalni szybko podjęli akcję i ruszyli w stronę Tunezyjczyka. Do zatrzymania doszło na Postplatz w Görlitz. Mężczyzna nie zamierzał jednak odpuścić i mocno się opierał. Kopał i gryzł policjantów. Nawet po założeniu kajdanek mężczyzna szarpał się i atakował mundurowych. Mężczyźnie od razu wykonano test na obecność alkoholu. Okazało się, że azylant był kompletnie pijany, w wydychanym powietrzu miał 2,18 promila. Trwają czynności śledcze. Uszkodzeniu uległy samochody marki Volkswagen, Mercedes, Skoda i Mazda. Wszystkie były zadrapane i posiadały liczne wgniecenia po uderzeniach. Śledczy sprawdzili kartotekę 23 latka i okazało się, że miał już do czynienia z prokuraturą, która przeprowadzała w jego miejscu zamieszkania rewizję. Szkody wstępnie oszacowano na prawie 2000 euro. Tunezyjczyk odpowie nie tylko za wandalizm, ale również za opór i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!