Piłka nożna: Niespodzianka w Mysłakowicach

Grzegorz Bereziuk
Na koniec sezonu doszło do sporej niespodzianki,  kibice Orła musieli trzymać nerwy na wodzy
Na koniec sezonu doszło do sporej niespodzianki, kibice Orła musieli trzymać nerwy na wodzy Grzegorz Bereziuk
Huśtawkę nastrojów przeżyli kibice Orła Mysłakowice, występującego w grupie pierwszej A klasy, którzy rywalizowali z liderem tabeli Pogonią Świerzawa.

Mecz w znakomitym stylu rozpoczęli goście, gdyż już w 9. min. kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Szpecht i nawet efektowna parada Mikulskiego nie była w stanie zapobiec utracie gola. Cztery minuty później było 2:0, tym razem w polu karnym gospodarzy bramkarz Orła powalił na murawę Szeligę i arbiter główny nie miał innej opcji jak wskazać na wapno. Jedenastkę mocnym strzałem zamienił na gola Sielach.

Szybko zdobyte dwa gole chyba nieco uśpiły podopiecznych trenera Radosława Kurka, bo z minuty na minutę wydarzenia na placu gry przybrały zaskakujący obrót. W 15. min. Bryniak dośrodkował z rzutu rożnego, koszmarny błąd popełnił bramkarz Pogoni Krajewski i Grycki niemal z linii bramkowej wbił głową piłkę do pustej bramki.

Pięć minut później goście we własnym polu karnym zaprezentowali brak zrozumienia, do zdecydowanej interwencji nie kwapił się też bramkarz Pogoni, co z zimną krwią wykorzystał Grycki i zrobiło się 2-2, a w 24. min. w niemal identycznej sytuacji Gryka skompletował hat-trick i wyprowadził Orła na prowadzenie. Na trybunie i w szeregach mysłakowiczan zapanowała radość. Na ławce świerzawian z kolei pojawiło się niedowierzanie, że obrona Pogoni w kilka minut zawaliła się jak domek z kart.

Po przerwie mecz nie był już tak atrakcyjny. Może byłoby inaczej, gdyby Wolny po zmianie stron zamiast w poprzeczkę wyrównał straty. Mimo porażki Pogoń z Endico Mitexem Podgórzyn (grupa I), Bazaltem Sulików oraz Kwisą Świeradów Zdrój (grupa II) i Jawą Otok (grupa III) awansowała do okręgówki.