Pociągi Szklarska Poręba - Jelenia Góra

Na trasę Szklarska Poręba-Jelenia Góra pociągi powrócą w tym roku (© PKP PLK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pociągi Szklarska Poręba-Jelenia Góra: Dobiega końca modernizacja torów tej na trasie. Zimą można będzie ponownie dojechać pociągiem na biegówki na Polanę Jakuszycką.

Pociągi Szklarska Poręba - Jelenia Góra: Zgodnie z planem
Roboty idą zgodnie z planem i do końca 2013 roku na trasę powinny wrócić pociągi.
Prace obejmują modernizację ponad 12 km torów oraz wymianę rozjazdów pomiędzy stacjami w Piechowicach i Szklarskiej Porębie Górnej. Remontowane są obiekty inżynieryjne oraz przejazdy kolejowo-drogowe. Standard obsługi podróżnych poprawi przebudowa peronów. Stacje Piechowice i Szklarska Poręba Górna będą dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Pociągi Szklarska Poręba - Jelenia Góra: Skorzystają turyści


Na odcinku linii Jelenia Góra – Szklarska Poręba od grudnia 2012 r. trwa modernizacja. Jej celem jest istotna poprawa infrastruktury, co przełoży się na wyższy komfort podróży.

- Z inwestycji skorzystają mieszkańcy oraz turyści, wybierający kolej jako wygodny przejazd w górskie okolice Szklarskiej Poręby na piesze i rowerowe wędrówki lub zimowy odpoczynek na nartach - podkreśla Mirosław Siemienic z PKP PLK. Inwestycja zapewni mieszkańcom oraz turystom szybszą podróż w znacznie lepszych warunkach.
Dzięki modernizacji górskiej linii, transport kolejowy stanie się bardziej atrakcyjny względem drogowego

Lepsze wykorzystanie pociągów ograniczy ruch samochodowy i zwiększy bezpieczeństwo i na regionalnych drogach.


Pociągi Szklarska Poręba - Jelenia Góra: Dofinansowanie z Unii


Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Modernizacja regionalnej linii kolejowej nr 311 Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna”. Całkowita wartość przedsięwzięcia to prawie 36 mln złotych, z czego ponad 21 mln pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
Przewidywany termin zakończenia prac wyznaczono na IV kwartał 2013 r., natomiast pierwsze pociągi pasażerskie powinny ruszyć pod koniec tego roku.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ana (gość)

Pierwsze słyszę, żeby remont gdzieś dobiegał ;) A na poważnie - bardzo sie cieszę. Trasa na Szklarska jest naprawdę piekna. Przy dobrej pogodzie widoki są niesamowite. Polecam wszystkim tę trasę.

Samorzadowiec (gość)

Chciałbyś Sokoliński żeby ludzie jeździli pociągami bo ty nie musisz budować obiecanych parkingów.Nic co obiecał ten pożal się Boże gospodarz nie zrealizował.Pogonić Go.Referendum w Szklarskiej!!!!!.