Powrót zimy w Karkonosze. Meteorolodzy prognozują wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 15 cm. Podobnie będzie w środę

W nocy wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 55 km/h będzie powodował zawieje śnieżne.Warunki w Karkonoszach


W szczytowych partiach Karkonoszy zachmurzenie duże, widzialność ograniczona do 30 m, temperatura ok. -6 st. C. Na Śnieżce o godz. 8.00 rano, wiatr o sile 12 m/s z kierunku N. Pokrywa śnieżna do 56cm.

W niższych partiach Karkonoszy temperatury w okolicach -2 - +4 st. C, wiatr bardzo słaby o kierunku N, widzialność dobra. Miejscami na szlakach zalega warstwa świeżego śniegu , w części grzbietowej pokrywa zwiększa się do kilkunastu centymetrów zmrożonego i świeżego śniegu.

Na szlakach w godzinach porannych jest ślisko i mokro, miejscami występuje oblodzenie. W górach, nadal panują warunki zimowe, które wymagają dobrego przygotowania i odpowiedniego planowania wycieczki.

UWAGA! Nad Śnieżnymi Kotłami oraz nad kotłami Małego i Wielkiego Stawu ZDEMONTOWANO barierki ochronne! Nie wchodzić na nawisy śnieżne.

SZLAKI ZAMKNIĘTE: Ze względu na zagrożenie lawinowe zamknięty został odcinek szlaku czerwonego przez Kocioł Łomniczki od schroniska Nad Łomniczką do Śląskiego Domu i odcinek szlaku niebieskiego prowadzącego przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia. Zamknięty został również szlak żółty biegnący od schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi oraz Droga Jubileuszowa na Śnieżkę.

W rejonie Szklarskiej Poręby został zamknięty szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony przez Śnieżne Kotły - od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.

Do końca maja, z uwagi na okres godowy czyli toki cietrzewi, zamknięte dla ruchu turystycznego zostały niektóre szlaki. Zamknięty dla ruchu turystycznego został odcinek szlaku niebieskiego od Przełęczy Okraj prze Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu. Obejście z Okraju do Sowiej Przełęczy zostało poprowadzone szlakiem czerwonym przez teren Republiki Czeskiej. Zamknięty został również odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego. Obejście jest poprowadzone szlakiem żółtym przez Pielgrzymy do Słonecznika. Odcinki te zostały oznakowane specjalnymi tablicami z sylwetką cietrzewia.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!