Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Puchar Świata w Szklarskiej Porębie. Trwają gorączkowe przygotowania do największej zimowej imprezy sportowej na Dolnym Śląsku. Przed 18 stycznia, kolejarze chcą uruchomić dojazd pociągów na Polanę Jakuszycką, gdzie przez dwa dni, będą odbywały się zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.

By kolej ruszyła, PKP musi się uporać z zabezpieczeniem dwóch wiaduktów w Piechowicach. Nadzór budowlany w listopadzie zamknął linię na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba, bo konstrukcje zagrażały, przejeżdżającym pod nimi pociągom.
Remont prowadzi firma Roziński Metal, która wygrała przetarg. Za podparcie jednego z wiaduktów i spięcie metalowymi klamrami, murowanych filarów drugiego, PKP zapłaci 230 tysięcy złotych.


- Tempo prac jest dobre. Wykonawca ma je zakończyć do 12 stycznia – mówi Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP we Wrocławiu.


Mirosław Siemieniec, rzecznik Polskich Linii Kolejowych, dodaje że linia zostanie otwarta natychmiast, po odbiorze wykonanych prac. Więc teoretycznie pociągi do Szklarskiej Poręby mógłby dojeżdżać już 13 stycznia.
Koleje Dolnośląskie w czasie Pucharu Świata uruchomią dodatkowe połączenia na odcinku Szklarska Poręba-Górna – Jakuszyce. W sobotę będzie to 7 par pociągów, a w niedzielę 9 par. Nie ustalono jeszcze godzin odjazdów. Z Wrocławia do Szklarskiej Poręby będzie można dojechać trzema bezpośrednimi pociągami Przewozów Regionalnych lub jednym pociągiem Kolei Dolnośląskich.

Puchar Świata w Szklarskiej PorębieOrganizatorzy Pucharu obecnie walczą na Polanie Jakuszyckiej z pogodą. Warunki śniegowe bardzo się pogorszyły w ciągu ostatnich 2 dni z powodu opadów deszczu i ciepła. Wcześniej niż planowano rozpoczęto zwożenie spod Szrenicy śniegu na trasę biegową. By puchar się odbył, śnieg musi pokrywać ponad 3-kilometrową pętlę.


- Polanę Jakuszycką wizytował przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Na podstawie tego, co zobaczył, oraz raportu organizatorów, FIS zaakceptował plan ostatnich przygotowań – informuje Leszek Kosiorowski z biura organizacyjnego.

W zawodach wystartuje 27 reprezentacji z 4 kontynentów. Wczoraj swój udział zgłosili Norwegowie, którzy wcześniej nie planowali startu w Jakuszycach, ze względu na odbywające się w tym samym terminie mistrzostwa Norwegii.
- Z adnotacji na zgłoszeniu wynika, że w Jakuszycach wystartuje lider klasyfikacji Pucharu Świata i zwycięzca niedawnego prestiżowego Tour de Ski Martin Johnsrud Sundby oraz Eldar Roenning – mówi Kinga Jaworek ze sztabu organizacyjnego PŚ.

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tomasz (gość)

Pociągi do Jakuszyc to świetna opcja dojazdu! Oby tylko ten brak śniegu nie zniweczył imprezy.