Trasa Karpacz - Łódź

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeleniogórscy policjanci wraz z inspektorami transportu drogowego podczas kontroli w Radomierzu zatrzymali autobus, którego kierowca miał 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Ponadto kierujący nie posiadał opłaty za przejazd po drogach krajowych.
- Właściciel przedsiębiorstwa przewozowego będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę - zapowiada Adrian Gierczak z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego we Wrocławiu. Kara to trzy tysiące złotych.

Autobusem podróżowała wycieczka wracająca z Karpacza do Łodzi. Razem 47 pasażerów. Musieli czekać przez kilka godzin, aż przyjedzie do nich inny kierowca. Inspektorzy przekazali pijanego kierowcę jeleniogórskiej policji. Został zatrzymany.

Za kierowanie autobusem pod wpływem alkoholu grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Straci też prawo jazdy, a tym samym pracę. O karze zadecyduje sąd.
Jak zapowiada Adrian Gierczak, przedsiębiorstwo transportowe ze Zgierza zostanie dokładnie skontrolowane.

- Jeśli okaże się, że już wcześniej wykryto jakieś nieprawidłowości, lub my na takie natrafimy, firma może stracić licencję na przewóz pasażerów - zaznacza Gierczak.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!