Remis na szczycie. Victoria Ruszów zremisowała z BKS Bolesławiec, a Lotnik pokonał Woskar

HAK
Victoria podzieliła się punktami z BKS
Victoria podzieliła się punktami z BKS Janusz Droś
W najciekawszym meczu 20. kolejki klasy okręgowej Victoria Ruszów zremisowała z BKS Bolesławiec 1:1. Po słabym początku wiosny powoli rozkręca się Lotnik, który pokonał Woskar.

Końcowy wynik meczu w Ruszowie (1:1) z większym zadowoleniem przyjęli gospodarze, mimo że do ogrania wicelidera zabrakło im kilku minut. Dla Victorii rozpoczęło się znakomicie, bo już w 4. min gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Kusiak. Później na boisku przez długi czas nie działo się wiele ciekawego. Po przerwie lepsze wrażenie sprawiali goście. Blisko pokonania bramkarza Victorii był Majka, ale w dogodnej sytuacji spudłował. Bolesławianie grali do końca i dopięli swego w doliczonym czasie gry. Wówczas pięknym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 30 metrów popisał się Puzio.

Mniej emocji było w Jeżowie Sudeckim, gdzie Lotnik pewnie pokonał Woskar. Do przerwy zespół ze Szklarskiej Poręby starał się nawiązać walkę z faworytem. Gościom szło całkiem nieźle, mogli nawet prowadzić, ale Rudnicki zmarnował rzut karny. Jego strzał pewnie obronił Jarosz. Po zmianie stron jeżowianie szybko opanowali sytuację i podyktowali swoje warunki. W 65. min Piwiński mocnym strzałem pokonał Kosińskiego. Drugi gol to efekt ładnej zespołowej akcji. Piłkę w pole karne dośrodkował Piwiński, głową przy linii końcowej zgrał ją Suchanecki, a akcję zamknął Masel. Przy ostatnim trafieniu obrona gości biernie przyglądała się jak gracze Lotnika rozgrywają piłkę w ich 16-tce. Brak presji wykorzystał Kieć i kapitalnym uderzeniem z woleja ustalił wynik meczu na 3:0.

W pozostałych meczach: Radzimów - Pieńsk 1:1, Lubomierz - Lubań 3:1, Wojcieszów - Zebrzydowa 2:1, Świerzawa - Gryfów Śląski 1:1, Warta Bolesławiecka - Bogatynia 5:0, Parzyce - Wykroty 0:3vo.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0