Rowerem na Śnieżkę: Wyniki Uphill Race Śnieżka 2013

Alina Gierak
Rowerem na Śnieżkę: Na najwyższy szczyt Karkonoszy wjechało 400 zawodników
Rowerem na Śnieżkę: Na najwyższy szczyt Karkonoszy wjechało 400 zawodników Monika Sołowiej
Rowerem na Śnieżkę: Tegoroczny wyścig Uphill Race Śnieżka wygrał Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska), który zwyciężył z dużą przewagą nad Danielem Formelą ( Trek Gdynia) i Łukaszem Klimaszewskim (Mitutoyo Azs Politechnika Wrocławska).

Rowerem na Śnieżkę: Ten wyścig to było wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Choć trasa ma tylko 14 km to aż 1000 m różnicy w pionie. 11 sierpnia na starcie stanęło 400 zawodników – taki jest limit ustalony przez KPN.

Rowerem na Śnieżkę: Wyniki pań

Kolorowy peleton wyruszył ulicami Karpacza do Świątyni Wang, tam już na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego przez Strzechę Akademicką, Dom Śląski na sam szczyt Śnieżki.

Na mecie wśród Pań najszybsza okazała się Magdalena Hałajczak (Corratec Team) przed Małgorzatą Podgórską i Ewą Duszyńska ( MTB Votum Team).

Jak informuje Urząd Miejski w Karpaczu, dla wszystkich zwycięzców nagrody ufundowała firma Pol – Sport Group, przedstawiciel marki Ritchey, sponsora tytularnego tegorocznej edycji.
Na każdego zawodnika, który dotarł na szczyt czekał pamiątkowy medal „Zdobywcy Śnieżki”.