Możliwe, że już w przyszłym roku Krokus Jazz Festiwal, Barejada i inne imprezy organizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury obejrzymy w odnowionej sali widowiskowej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Możliwe, że już w przyszłym roku Krokus Jazz Festiwal, Barejada i inne imprezy organizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury obejrzymy w odnowionej sali widowiskowej. Pojawiła się szansa, że JCK dostanie pieniądze na ten cel z unijnego programu Polska - Saksonia.


- Będziemy działać razem z Bautzen, z którym Jelenia Góra współpracuje już od 1994 roku, oraz z Domem Młodzieży Steinhausa - tłumaczy Jarosław Gromadzki, dyrektor Centrum.
Współpraca z przynajmniej jednym niemieckim miastem jest głównym kryterium pozwalającym na wzięcie udziału w programie.

Jeleniogórskie Centrum Kultury stara się o 6,5 miliona złotych. Większa część tej kwoty ma być przeznaczona na modernizację budynku przy ulicy Bankowej. Nareszcie zostanie on ocieplony i będzie w nim zainstalowana klimatyzacja. W sali widowiskowej zostaną również wymienione fotele, a cały obiekt zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
- Pozostałą część dotacji przeznaczymy na organizację ponad 60 różnego rodzaju imprez kulturalnych w ciągu trzech lat współpracy z naszymi partnerami - dodaje Gromadzki.
Pod koniec września JCK ma się dowiedzieć, czy dostanie pieniądze i jaka to będzie ostatecznie kwota. Jeżeli wszystko się uda, prace modernizacyjne i renowacyjne rozpoczną się na początku 2010 roku.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!