Słaby tydzień naszych zespołów w rozgrywkach czwartej ligi

Grzegorz Bereziuk
Trwają rozgrywki IV ligi. Złe wyniki osiągnęły nasze zespoły. Przegrał Włókniarz Mirsk, BKS Bolesławiec i Victoria z Ruszowa. Punkt zdołały tylko wywalczyć Karkonosze.

BKS pojechał na mecz do Wąsosza z Orlą. Spotkanie ustawił szybko strzelony gol przez Sobieraja. Później zespół z Bolesławca ambitnie dążył do wyrównania i miał dwie szanse by dopiąć swego. Świetnej sytuacji nie wykorzystał Ziółkowski, później faulowany w szesnastce miał być Majka.

- Było przewinienie przeciwnika, ale arbiter był innego zdania - ocenił piłkarz BKS. Arbiter podyktował jedenastkę, ale na korzyść gospodarzy. W 40. min z rzutu karnego na 2:0 trafił Kobyliński. Po zmianie stron BKS nie rezygnował.

- Przez 20-25 minut rywale zepchnęli nas do defensywy, ale nie mieli jakiś klarownych okazji. Nam z kolei w końcówce udało się strzelić trzecią bramkę - relacjonował Andrzej Wójcik, trener Orli. Losy meczu rozstrzygnął w 83. minucie rezerwowy Kędziora.

W Mirsku do przerwy Górnik Złotoryja prowadził po trafieniu Dudzica. W drugiej połowie Włókniarz starał się odpowiedzieć i miał swoją szansę za sprawą aktywnego Dąbka. W 70. minucie zrobiło się jeszcze ciekawiej. Wychodzącego na czystą pozycję Dąbka sfaulował Haniecki i goście musieli grać w dziesiątkę. Górnik mimo starań Włókniarza nie tylko zdołał dowieźć wygraną do końca, ale jeszcze w samej końcówce po golu Dudzica podwyższyć wynik.

Wyniki 23. kolejki: Stal Chocianów - Chrobry II Głogów 0-2, 3KF Włókniarz Mirsk - Górnik Złotoryja 0-2, Orkan Szczedrzykowice - Karkonosze Jelenia Góra 3-3, Orla Wąsosz - BKS Bolesławiec 3-0, Sparta Grębocice - AKS Strzegom 1-1, Odra Ścinawa - Victoria Ruszów 2-0, Sparta Rudna - Prochowiczanka Prochowice 4-3. Pauza: Apis Jędrzychowice.