Wielki sukces młodych zawodniczek z Karpacza. Zdobyły brąz na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych

Grzegorz Bereziuk
W Karpaczu rozegrano turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Akademia Piłki Ręcznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Karpacz wywalczyła brązowy medal! To kapitalny sukces.

Rywalkami gospodyń w walce o wielki finał był GTPR Gdynia. Zespół z Karpacza prowadził przez całe spotkanie. Miejscowe rozpoczęły zmagania wręcz kapitalnie, bo po 9 minutach prowadziły 5:1. W najlepszym momencie 12:7, by pierwszą połowę zakończyć wynikiem 14:11. W drugiej połowie zawodniczki z Gdyni zaczęły z dużą determinacją i w 53. minucie doprowadziły do remisu po 21. Ostatecznie po dramatycznej końcówce spotkanie zakończyło się wynikiem 24:24. O ostatecznym rozstrzygnięciu musiał rozstrzygnąć konkurs rzutów karnych. Wygrały go gdynianki 4:2.

Dzień później APR SMS rywalizował o brąz z MKS Karczew. Spotkanie miało odmienny przebieg od półfinału. To zawodniczki z Karpacza niemal cały czas musiały gonić wynik. Ostatecznie dopadły rywalki i wygrały 21:20 (12:12).

- Emocje były ogromne. W półfinale mimo starań nie udało nam się wygrać. Bardzo chciałyśmy zdobyć medal. Każda z nas się starała. Goniłyśmy wynik i udało nam się wygrać. Marzyłyśmy o złocie, ale brązowy medal to też ogromny sukces. Jesteśmy bardzo szczęśliwe - powiedziała Julia Łukaszewicz, zawodniczka APR SMS. Zespół z Karpacza w meczu o 3. miejsce wystąpił w składzie: Markava - Grzejszczak 5, Łukaszewicz 5, Chabrova 3, Mazurkiewicz 3, Włodarczyk 3, Suropek 2, Liebersbach, Skubacz, Szramik, Wrotniewska.

W finale Pogoń Zabrze pokonała GTPR Gdynia 29:23. W najlepszej siódemce mistrzostw znalazły się Natalia Liebersbach (lewe skrzydło), Yana Chabroba (lewe rozegranie) oraz Julia Łukaszewicz (prawe skrzydło). MVP turnieju i jednocześnie królową strzelczyń została Julia Niewiadomska z Pogoni.