Tylu prac nikt się nie spodziewał. Z tych 800 kapituła musi wybrać 60 najlepszych, na które głosować będzie można na Facebooku „KGHM to my”. I to już od 20 kwietnia.

Właściwie to można tylko współczuć kapitule konkursu. Bo mają przed sobą wyjątkowo trudne zadanie. – Będzie naprawdę ciężko wybrać 60 prac, ale spróbujemy – przyznaje z uśmiechem Ewa Pelc z departamentu CRS i dialogu społecznego KGHM. – Jesteśmy zaskoczeni ilością pomysłów i wyobrażeń na temat pracy górników, hutników, ratowników górniczych czy funkcjonowania samej firmy. Dzieci pokazały dużą dojrzałość i niesamowitą kreatywność.

Wszystkie prace przyszły pocztą, były profesjonalnie zapakowane i zabezpieczone. Najpierw przychodziły pojedyncze przesyłki, później… - Przed 6 kwietnia mieliśmy prawdziwy Armagedon. Ostatniego dnia, w piątek, dostaliśmy dwa ogromne kartony kopert. Nie wystarczyło dnia, żeby je rozpakować – opowiada Ewa Pelc.

Wszystkie prace znajdują w szafie, w specjalnie przygotowanym na nie miejscu. – Szafa pęka w szwach – śmieje się Ewa Pelc.

Co dalej? Ostatecznego wyboru kapituła dokona prawdopodobnie 17 kwietnia. Przypomnijmy, wybierze po 20 najlepszych prac w każdej kategorii. Chodzi o trzy grupy wiekowe: 1. klasy 0-III, 2. klasy IV-VIII, 3. szkoły specjalne.

20 kwietnia zacznie się głosowanie na facebooku „KGHM to my”. Wszystko więc w rękach odwiedzających tę stronę. Lajki będzie można przyznawać przez miesiąc, do 20 maja. Dzień później ogłoszone zostaną wyniki.

Wręczenie nagród zaplanowano na festynie, który KGHM organizuje z okazji Dnia Dziecka. Już wiadomo, że impreza odbędzie się 17 czerwca.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!