Wyrok na pirata drogowego

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydal wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku z 2012 roku. (© polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wyrok dla pirata drogowego: Dzisiaj (3 października) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał wyrok w sprawie spowodowania w ubiegłym roku śmiertelnego wypadku w Cieplicach. Mateusz P. został skazany na dwa lata więzienia. W wypadku, który spowodował zginęły trzy osoby

Wyrok na pirata drogowego: Mateusz P., 18-latek, który w ubiegłym roku spowodował w Cieplicach śmiertelny wypadek, pójdzie za kratki na dwa lata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wymierzył mu taką karę oraz 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mateusz P. ma także zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia rodzinom ofiar wypadku. - Wyrok jest nieprawomocny - podkreśla sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Wyrok na pirata drogowego: Mateusz P. jest winny śmierci trzech osób.


18-latek sierpniu ubiegłego roku siadł za kierownicą, mimo że nie miał prawa jazdy. Przy ul. Cieplickiej wjechał w przechodniów. Dwoje zginęło na miejscu, trzecia ofiara umarła w szpitalu. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Dopiero potem zgłosił się na komisariat.

Kara dla 18- latka jest niższa od tej, której żądał prokurator, domagający się 4 lat pozbawienia wolności. Obrona proponowała środki wychowawcze.

Wyrok na pirata drogowego: Chciał pomóc, spowodował tragedię


Mateusz P. został poproszony o to by pojechał z 74-letnią Apolonią B. na jej działkę po owoce. Chłopak nie miał prawa jazdy, ale zgodził się, bo chciał zarobić parę groszy. Ten fakt podkreślała obrona, przekonując, że gdyby nie został namówiony do kierowania autem, nie doszłoby do tragedii. Przy ul. Cieplickiej młody kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w troje przechodniów.Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

win (gość)

Mało dostał. Powinien dostać 10 lat więzienia. 100 tys zadośćuczynienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów do końca życia. Wiadomo że nie chciał zabić ale zabił ludzi.

emeryt (gość)

Dobrze ,że go nie namówiono do zabicia kogoś bo obrona uznała by to za dowód jego niewinności.

Tomasz (gość)

Czyli za przemyślane świadome morderstwo z premedytacją i świadomością zagrożenia w momencie mordowania 3 osób wychodzi za jedna osobe wychodzi ok 7 miesięcy

Ania (gość)

Matko...
Nieletni,
bez prawa jazdy,
ale pewny siebie na tyle, by mimo braku uprawnień poprowadzić samochód
i dostaje dwa lata za śmierć trzech osób.
Mniej niż jeden rok za jedno życie.
Tak jak ktoś napisał - powinien dostać z 8 lat i dożywotni zakaz - to drugie przede wszystkim za swoją lekkomyślność.

parodia (gość)

2 lata??! 8 lat bez prawka? Co to ma być? Powinno być conajmniej 8 lat i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Życie ludzkie jak widać jest w Polsce gówno warte

(ks)

Uzasadnienie wyroku było na razie ustne. Pisemne będzie gdy strony poproszą o nie, by ewentualnie odwołać się od wyroku.Będziemy śledzić tę sprawę i podamy co wziął sędzia pod uwagę