Za nami 13. kolejka klasy okręgowej. Sprawdź wyniki

Grzegorz Bereziuk
W weekend rozegrano już 13. kolejkę klasy okręgowej. Nie brakowało ciekawych spotkań, w których padło sporo bramek. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć, m.in. w Kamiennej Górze.

W Zgorzelcu Nysa mierzyła się z Chrobrym Nowogrodziec. Pierwsza połowa potoczyła się po myśli Nysy, która po bramkach Jaworskiego oraz Wójcika do przerwy wygrywała 2:0. Chrobry nie zamierzał jednak rezygnować i po trafieniu Karpiaka w 50. min złapał kontakt. Goście ambitnie walczyli o remis, ale 10 minut po golu Wójcika przed końcem znowu tracili do zgorzelczan dwa gole. W końcówce drugą bramkę zdołał jeszcze strzelić Potyszka, ale na więcej ambitnej drużynie z Nowogrodźca zabrakło czasu.

Granica Bogatynia wygrała z Piastem Bolków okazale, ale długo niewiele na to wskazywało. Gospodarze po strzale Czuby na prowadzenie wyszli już w 10. min, ale później Piast trzymał się dzielnie. Kluczowym momentem meczu była 64 minuta. Wówczas Błoński został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Grający w osłabieniu Piast szybko dał się zdominować i zaczął tracić bramki. Na listę strzelców wpisywali się Dera, Chyła, Chomicz oraz Krawczyk.

W Wojcieszycach Woskar grał z Cosmosem Radzimów. Lepiej w mecz weszli goście, których na prowadzenie 16. min wyprowadził Ziomek. Gracze Cosmosu starali się kontrolować sytuację i udawało im się to do 62 minuty. Wówczas po akcji gospodarzy niefortunna interwencja przytrafiła się Czarnocie i był remis. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w końcówce rezultat odwrócił Kowalski. Nie mający nic do stracenia zespół z Radzimowa ruszył do odrabiania strat. Gościom wyrównać się nie udało, a w dodatku tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra nadziali się na kontrę. Skutecznie wykończył ją Khodzamkulov, pieczętując szóste zwycięstwo swojej drużyny w sezonie.

Olimpia w Kamiennej Górze grała z prowadzącym w tabeli Lotnikiem Jeżów Sudecki. W pierwszej odsłonie stroną dominującą byli goście, którzy wypracowali sobie kilka dogodnych okazji bramkowych. W bramce gospodarzy dwoił się jednak Hołda. Pierwszy strzał w stronę bramki Olimpii oddał Krupa, a po chwili na wiwat huknął Białkowski. Po kwadransie gry kapitalną okazję miał Masel, jednak Hołda pokazał klasę. Następnie swoich stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Suchanecki i Krupa. Nieskuteczność zemściła się drużynie z Jeżowa Sudeckiego w 39. min. Olimpia wyprowadziła filmowy kontratak, który na efektownego gola zamienił Wieczorek. Początek drugiej części meczu to śmiałe ataki Lotnika jednak nic z nich nie wynikało. W miarę upływu czasu miejscowi byli coraz pewniejsi siebie i śmiało przedzierali się pod pole karne Jarosza. Najpierw w kontrataku o milimetry pomylił się Guzik. Zawodnicy trenera Adama Blicharskiego szukali swego drugiego trafienia w tym meczu i dopięli swego w 68. min. Domin odebrał piłkę jednemu z pomocników gości i wypuścił w bój Wieczorka, który nie zmarnował dogodnej okazji. Goście wszystko postawili na jedną kartę, ale pomimo przedłużenia meczu aż o 7 minut rezultat się już nie zmienił.

Wyniki 13. kolejki: Zgorzelec - Nowogrodziec 3:2, Bogatynia - Bolków 5:0, Pieńsk - Leśna 0:0, Gryfów Śląski - Wykroty 2:2, Kamienna Góra - Jeżów Sudecki 2:0, Świerzawa - Lubań 1:0, Szklarska Poręba - Radzimów 3:1, Lubomierz - Warta Bolesławiecka 4:1.