Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Julia Marcel zaśpiewa dzisiaj (19 listopada) w Jeleniej Górze

Alina Gierak
archiwum nasze miasto
Koncert Julii Marcel , laureatki "Paszportu Polityki" , artystki nietuzinkowej i zaskakującej, odbędzie się w Jeleniogórskim Centrum Kultury 19 listopada.

Julia Marcell rozpoczęła jesienną trasę koncertową, w ramach której wystąpi 19 listopada o godz. 19 w Jeleniogórskim Centrum Kultury ul. Bankowa 28/30 promując swoją ostatnią płytę „Proxy”.
Album „Proxy” ukazał się w marcu. Napisana z lekkością i dużą dozą humoru płyta opisuje naszą kolorową, dziwną, czasem niezrozumiałą rzeczywistość. W polskich tekstach Julia Marcell nawiązuje do popkultury, miesza konteksty i bawi się słowami. Tak jak poprzednia płyta - „Proxy” została wyprodukowana przez Julię i Thomasa Fietza i nagrana z zespołem, z którym artystka na co dzień koncertuje.
Bilety
40 zł (przedsprzedaż), w dniu koncertu 50 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
Julia Marcell, właśc. Julia Górniewicz[2] (ur. 1982 w Olsztynie) – polska piosenkarka, pianistka, gitarzystka i kompozytorka mieszkająca i nagrywająca w Niemczech. Julia Marcell pochodzi z Olsztyna. Jest córką pedagoga prof. Józefa Górniewicza.
Śpiewa utwory alternatywne w aranżacjach opartych o fortepian lub gitarę elektryczną, z towarzyszeniem wyrazistej perkusji, basu i instrumentów smyczkowych, a także okazjonalnej elektroniki. Komponować rozpoczęła w wieku czternastu lat, na pianinie zaczęła grać dopiero około 2007. W 2007 wydała swoją debiutancką EP-kę pt. Storm.
W październiku 2007, z pomocą fanów, uzbierała kwotę 50 000 dolarów amerykańskich na nagranie albumu (za pomocą serwisu www.Sellaband.com). W ten sposób ukazała się jej debiutancka płyta It Might Like You. Została nagrana w styczniu 2008 w Berlinie, wyprodukował ją niemiecki producent muzyczny Moses Schneider, pracujący z zespołami rockowymi Beatsteaks, Kreator czy Tocotronic.
W 2010 i 2011 artystka odbyła międzynarodową (Niemcy, USA, Czechy, Finlandia, Japonia, Polska) trasę koncertową[5][6]. 3 października 2011 wydała album June. Pierwszy singel z albumu, „Matrioszka”, został wydany 7 sierpnia 2011. Teledysk do „Matrioszki” został wydany 27 sierpnia 2011.
Jest laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2011. Nagroda ta została jej wręczona 17 grudnia 2011 podczas Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie studenckim „Od Nowa”.
Została nagrodzona Paszportem „Polityki” 2011 w kategorii "Muzyka popularna". Nagrodę tę otrzymała wspólnie z Maciejem Szajkowskim. Zdaniem jury, "udowodniła, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach" i została uhonorowana "za w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki".
W 2013 podjęła współpracę z reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, dla którego napisała i wykonywała na żywo muzykę do spektakli Kamienne niebo zamiast gwiazd (Teatr Nowy, Warszawa)[8] oraz Kronos (Teatr Polski Wrocław). W tym samym roku skomponowała całość muzyki do filmu Przemysława Wojcieszka pt. Jak całkowicie zniknąć (2015). 6 października 2014 ukazał się trzeci album - Sentiments.

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto