KS Wichoś Jelenia Góra pokonał Tęczę Leszno

Grzegorz Bereziuk
Koszykarki KS Wichoś Jelenia Góra umocniły się na trzecim miejscu w tabeli II ligi. Drużyna z Jeleniej Góry w kolejnym meczu ligowym pokonała u siebie Tęczę Leszno 82:45.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie (zakończonej wygraną jeleniogórzanek 18:14), w drugiej dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi gospodynie zdominowały rywalizację. Dzięki szczelnej obronie i punktom zdobywanym z szybkiego ataku Wichoś drugą odsłonę wygrał aż 26:6. W końcówce kwarty gospodynie wzięły się do roboty i po 30. minutach prowadziły ponownie wysoko, bo 59:41. Ostatnie dziesięć minut to całkowita dominacja zespołu trenera Rafała Sroki. Grające agresywnie jeleniogórzanki pozwoliły gościom rzucić tylko cztery punkty, same zdobywając ich aż 23. Ostatecznie mecz zakończył