MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

21.04 w Jeleniej Górze o fotel prezydenta miasta zawalczą Jerzy Łużniak i Hubert Papaj. W pięciu karkonoskich gminach także będzie II tura

Alina Gierak
Alina Gierak
Lokale wyborcze zostaną otwarte 21 kwietnia o godz. 7.00
Lokale wyborcze zostaną otwarte 21 kwietnia o godz. 7.00 Przemysław Świdrski
21 kwietnia druga tura wyborów samorządowych. Odbędzie się w tych gminach, w których w pierwszej turze nie wybrano wójtów, burmistrzów i prezydentów. Jeleniogórzanie będą wybierać prezydenta miasta. Sprawdźcie, w których gminach powiatu karkonoskiego odbędzie się także II tura, kto kandyduje i jak wyglądać będzie karta do głosowania.

Spis treści

Druga tura wyborów samorządowych 2024 odbędzie się 21 kwietnia. Lokale wyborcze będą czynne ponownie od godziny 7. 00 do 21. 00. W pięciu gminach powiatu karkonoskiego wyborcy pójdą do urn.

Gmina Janowice Wielkie; Anita Pawłowicz : Krzysztof Zawadzki

Anita Pawłowicz ( 50 l.) . W I turze otrzymała 34,15 procent głosów.
Pochodzę z Janowic Wielkich z rodziny, gdzie tradycja pomagania i wrażliwość na drugiego człowieka stawiana była na pierwszym miejscu - pisze o sobie kandydatka.

Program zamieszcza na FB. TUTAJ

Kandydowała na wójta gminy Janowice Wielkie w 2018 roku. Przegrała wówczas z Kamilem Kowalskim. Obecny wójt nie kandydował w wyborach 2024 roku.

Jej kontrkandydatem będzie Krzysztof Zawadzki (45 l.). Uzyskał w I turze 35,81 procent głosów. Jest radnym gminy Janowice Wielkie i sołtysem w Radomierzu. TUTAJ znajdujcie jego profil wyborczy.

Działaj lokalnie, myśl szeroko... przede wszystkim MYŚL i nie obiecuj "cudów na kiju" przekraczających kompetencje urzędu, o jaki się ubiegasz... - czytamy na nim

Gmina Jeżów Sudecki Edward Dudek : Anna Konieczyńska

Edward Dudek urzędujący wójt gminy Jeżów Sudecki. W I turze wyborów 2024 uzyskał 40,06 proc. poparcia.
W samorządzie działa od ponad 30 lat. W kwietniu 1992 roku został wybrany po raz pierwszy w głosowaniu radnych na wójta gminy Jeżów Sudecki.

TUTAJ mówi o swoim programie na kolejną kadencję.

Jednym z priorytetów następnej kadencji będzie budowa razem z miastem Jelenia Góra łącznika drogowego od ulicy Gajowej w Jeżowie do ronda im. Wojciecha Kilara na Zabobrzu - mówi Edward Dudek

Ze swojego komitetu wprowadził do rady dziewięcioro radnych. Trzy mandaty są dla radnych z komitetu Anny Konieczyńskiej, dwa dla Trzeciej Drogi, a jeden dla komitetu „Czas na nowych ludzi”.

Anna Konieczyńska, 32,27 proc. poparcia w I turze. Była starostą powiatu jeleniogórskiego, jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Nie hotele czy apartamentowce pod Górą Szybowcową, a przyjazne, nasze agroturystyki, to kierunek w jakim powinien prowadzić Gminę nowy wójt, wykorzystując jej ogromny potencjał turystyczny - mówi w swoim programie dla gminy Jeżów Sudecki.

TUTAJ znajdziecie więcej o programie Anny Konieczyńskiej, kandydatce na wójta gminy Jeżów Sudecki

Gmina Karpacz Tobiasz Frytz : Radosław Jęcek

45- letni Radosław Jęcek to obecny burmistrz Karpacza. Za jego kadencji w gminie powstał m. in. stadion i rozpoczęły się edycje Forum Gospodarczego. Jest ratownikiem GOPR. W I turze głosowało na niego 45,27 procent. Radni z jego komitetu Aktywny Karpacz mają przewagę w nowo wybranej radzie miejskiej Karpacza.

Kandydat mówi o tym TUTAJ

Tobiasz Frytz jest radnym rady miejskiej w Karpaczu, Prowadzi w tym mieście własną firmę.

Na FB prowadzi kampanię wyborczą, zamieszczając regularnie postyTUTAJ

Gmina Piechowice Radosław Burchacki: Jacek Kubielski

Radosław Burchacki, (44, 64 proc. w I turze) po raz kolejny jest kontrkandydatem obecnego burmistrza Jacka Kubielskiego. Burchacki wprowadził ośmioro swoich kandydatów do rady. Jeśli zostanie burmistrzem, będzie miał samodzielną większość. Na razie zmierzy się 21 kwietnia z Jackiem Kubielskim. TUTAJ mówi o swoim programie wyborczym.

Jacek Kubielski to obecny burmistrz gminy Piechowice. W I turze zdobył 35,21 proc. Do obecnej rady miasta wprowadził trzech radnych.

Gmina Szklarska Poręba Janusz Lichocki:Paweł Popłoński

Janusz Lichocki (21,12 proc. w I turze) to obecny radny i przewodniczący rady, którym w czasie tej kadencji zostawał dwa razy (był odwołany na skutek nieprawidłowości formalnych w wyborze).

TUTAJ możcie przeczytać o kandydacie

Radnym jest Paweł Popłoński ( 35,14 proc. w I turze), który jest kontrkandydatem na fotel burmistrza Szklarskiej Poręby. TUTAJ mówi o sobie i swoim programie

Jerzy Łużniak i Hubert Papaj w II turze w Jeleniej Górze

W Jeleniej Górze o fotel prezydenta miasta zawalczą obecny prezydent Jerzy Łużniak (43,19 proc.w I turze ) o raz Hubert Papaj (21,2 proc. w I turze).

Kampania wyborcza trwa. Jerzego Łużniaka, który startuje z komitetu KO, popierają między innymi samorządowcy Koalicji Obywatelskiej. Piszemy o tym TUTAJ

Do rady miejskiej Koalicja Obywatelska wprowadziła 13 radnych, co oznacza większość w 23-osobowej radzie. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowało 23,60% jeleniogórzan, co przekłada się na 7 mandatów. Dwóch radnych wprowadził komitet Koalicja dla Jeleniej Góry, na którą oddano 14,21% głosów, a jednego Trzecia Droga, na którą zagłosowało 8,31% wyborców. Żadnego reprezentanta nie będzie miała Lewica, mimo że na komitet oddano 9,12% głosów. Zaważyło poparcie dla poszczególnych kandydatów.

TUTAJ przeczytacie więcej o planach prezydenta Jeleniej Góry na kolejną kadencję.

Huber Papaj, kontrkandydat Jerzego Łużniaka w wyborach na prezydenta miasta, jest prezesem Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Swój program prezentujeTUTAJ na FB.

Czytaj także

II tura wyborów samorządowych. Jak głosować?

Druga tura wyborów samorządowych 2024 odbędzie się 21 kwietnia. Lokale wyborcze będą czynne ponownie od godziny 7:00 do 21:00.

Aby wziąć udział w wyborach samorządowych, należy udać się do najbliższego lokalu wyborczego, okazać komisji dowód tożsamości i wypełnić kartę do głosowania z listą kandydatów na wójta (burmistrza lub prezydenta miasta).

Dostaniemy jedną kartę do głosowania z dwoma nazwiskami. Znak X na karcie wyborczej stawiamy tylko w jednej kratce. Przy nazwisku wybranego kandydata.

Cisza wyborcza przed II turą wyborów samorządowych rozpocznie się w nocy z piątku (19 kwietnia) na sobotę (20 kwietnia). Będzie obowiązywać na terenie całego kraju, nie tylko w tych miejscach, gdzie odbywa się ponowne głosowanie. Cisza potrwa do godz. 21 w niedzielę (21 kwietnia).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto