Agnieszka Czyż zdobyła złoto

(ROB)
Złoty, srebrny i brązowy medal – to zdobycz zawodników z naszego regionu, którzy startowali w halowych mistrzostwach lekkoatletycznych Polski w Spale.

Złoty, srebrny i brązowy medal – to zdobycz zawodników z naszego regionu, którzy startowali w halowych mistrzostwach lekkoatletycznych Polski w Spale. Najcenniejszy krążek wywalczyła juniorka Agnieszka Czyż z klubu MKL „12” Jelenia Góra. Była najlepsza na 60 m ppł. z czasem 8,78s.

– Spełniło się jej marzenie – podsumował zadowolony trener Marek Przeorski. Był to drugi złoty medal w mistrzostwach Polski Agnieszki. Dwa lata temu wywalczyła taki sam krążek w kategorii juniorek młodszych.
Srebrny medal w siedmioboju juniorów młodszych zdobył Dariusz Barszczewski (Szerszeń Bogatynia). W tej samej konkurencji, ale w kategorii juniorów, brąz wywalczył Łukasz Koniuszewski z Osy Zgorzelec.
Z klubu Szerszeń dobrze zaprezentował się Robert Kaczerewski, który w skoku wzwyż z wynikiem 205 cm zajął IV miejsce. Z kolei w pchnięciu kulą, Dawid Kaczałko z Osy wywalczył VII miejsce – 15,15 m.
Wyróżnili się także zawodnicy MKL 12. Wyniki: Piotr Herezo – 5 miejsce w biegu na 200 metrów (23.07s), Michał Kasperowicz był 11. w biegu na 60 m ppł. juniorów, Jacek Kwiatkowski – 12. w biegu na 60 m ppł. w kat. juniorów młodszych. Wyniki zawodników Rząsińskiej Grupy Biegaczy: Leszek Smajda: 10. w biegu na 400 m, Teodor Sawielewicz – 9. na 2000 m.