Apis i Victoria wywalczyły punktu w minionej kolejce klasy okręgowej

Grzegorz Bereziuk
W 19. kolejce rozgrywek IV ligi nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Triumfował Apis oraz Karkonosze, punkt wywalczyła Victoria, natomiast przegrał BKS i Włókniarz.

Apis podejmował Spartę z Grębocic. Gospodarze szybko prowadzili po trafieniach Baszaka oraz Piechno. To ustaliło dalszą część pojedynku. Apis cieszył się grą i tworzył kolejne sytuacje. Kolejne bramki padły jednak dopiero w ostatnich 20 minutach. Najpierw na 3:0 trafił Hodowany, a później Spartę dobili rezerwowi Rachański oraz Grajek.

Karkonosze rywalizowały natomiast w Wąsoszu z Orlą. Wynik spotkania został ustalony już do przerwy, a autorem gola na wagę trzech punktów dla gości był Buzała. Prowadzenie biało-niebieskich do przerwy mogło być wyższe, ale piłka po uderzeniu Wawrzyniaka trafiła tylko w poprzeczkę. W drugiej części Orla starała się odpowiedzieć, ale bezskutecznie. Przed Karkonoszami trudny tydzień. W środę powalczą w Leśnej z Włókniarzem o finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Jelenia Góra, a w następnym ligowym meczu podejmą Apis.

Niespodziankę sprawiła Victoria, która podzieliła się punktami z Górnikiem Złotoryja. Z przebiegu meczu rezultat jest wynikiem zasłużonym. W zespole gospodarzy okazję do zdobycia gola miał Kusiak, ale bramkarz zespołu gości poradził sobie z uderzeniem. W innej niezłej sytuacji znalazł się Świrlik. Po zmianie stron Górnik na prowadzenie mógł natomiast wyprowadzić Zieliński, ale głową uderzył obok bramki.

Wyniki 19. kolejki: Victoria Ruszów - Górnik Złotoryja 0-0, Stal Chocianów - Orkan Szczedrzykowice 1-3, Orla Wąsosz - Karkonosze Jelenia Góra 0-1, Odra Ścinawa - Chrobry II Głogów 4-2, Prochowiczanka Prochowice - BKS Bolesławiec 4-1, Apis Jędrzychowice - Sparta Grębocice 5-0, 3KF Włókniarz Mirsk - AKS Strzegom 1-2.