Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Bajeczki za pan brat" czyli ogólnopolski projekt z myślą o dzieciach, zainicjowany przez jedno z obornickich przedszkoli

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
Przedszkole nr 1 „Bajeczka” w Obornikach wprowadza innowacyjny projekt „Bajeczki za pan brat”, który przekracza granice i łączy społeczności, promując zrozumienie, tolerancję i otwartość. Inicjatywa, zapoczątkowana przez Panią Annę Lisek, stanowi platformę do wymiany doświadczeń i integracji między przedszkolami z różnych części Polski.

"Bajeczki za pan brat" czyli ogólnopolski projekt z myślą o dzieciach, zainicjowany przez jedno z obornickich przedszkoli

Projekt "Bajeczki za pan brat" to inicjatywa edukacyjna, którą rozpoczęło Przedszkole nr 1 „Bajeczka” w Obornikach, a do której dołączyły inne przedszkola z różnych miejsc w Polsce. Inicjatorem i koordynatorem "Bajeczek za pan brat" była Pani Anna Lisek, a projekt prowadzony był wraz z innymi nauczycielkami: Katarzyną Tomaszewską, Magdalena Glabiszewska-Machowicz oraz Panią Dyrektor Renatą Kijek.

Główne cele projektu "Bajeczki za pan brat"

Głównym celem tego projektu jest promowanie pozytywnych wartości takich jak zrozumienie, tolerancja i otwartość na innych ludzi, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

- Pobudzamy dziecięcą wyobraźnię, wyzwalamy pokłady emocji i uczymy dzieci, że nie muszą wstydzić się swoich lęków i uczuć. To bajki pełne nadziei, otuchy i pokrzepienia. Dzięki kreatywności twórców dowiadujemy się między innymi, że ciemność straszna nie jest, przyjaciel zawsze w cenie, nie zawsze trzeba wygrywać, uśmiech ma moc, a każde trudności można przezwyciężyć - opowiada o projekcie Dyrektor Przedszkola nr 1 Bajeczka Renata Kijek.

Projekt skupia się na tworzeniu i czytaniu specjalnych bajek terapeutycznych, które są pisane przez nauczycieli przedszkoli przy współudziale dzieci.

"Bajeczki za pan brat" to ważny projekt społeczny

"Bajeczki za pan brat" to nie tylko zbiór bajek, ale również projekt społeczny, który przez literaturę dziecięcą stara się zbudować mosty między różnymi społecznościami i pokoleniami. W ramach projektu organizowane są różne działania, takie jak wymiana doświadczeń między przedszkolami, czy propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt ma również na celu promocję lokalnych społeczności, z których pochodzą uczestniczące przedszkola, oraz podkreślenie roli, jaką edukacja przedszkolna odgrywa w kształtowaniu postaw i wartości u najmłodszych.

We wtorek, 26 marca autorki odwiedziły Urząd Miejski w Obornikach, by podarować publikację Burmistrzowi Obornik, Radnej Rady Miejskiej Beacie Matelskiej i Iwonie Chmielarczyk Pełnomocnik Burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Wydanie publikacji zostało sfinansowane przez Gminę Oborniki, ze środków pochodzących z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Książki będą dostępne w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach oraz w Bibliotece Pedagogicznej w Obornikach.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto