Dogtrekking. Spore zainteresowanie zawodami

Alina Gierak
W zawodach Pucharu Polski w Dogtrekkingu, które odbyły się 30 sierpnia w Przesiece udział wzięło 70 osób. Marka Merrell
Dogtrekking. W sobotę (30 sierpnia) w Przesiece odbyły się zawody w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Wystartowało 70 uczestników ze swoimi czteronożnymi przyjaciółmi.

Dogtrekking.
Zawodnicy z psimi towarzyszami mieli do pokonania górskie trasy wytyczone w Karkonoszach.
Jak informuje organizator zawodów, cieszyły się one sporym zainteresowaniem. W Przesiece o miejsce na podium walczyło łącznie ponad 70 osób. Do wyboru zawodnicy mieli trzy trasy: mini – ok. 17 km, midi – ok. 26 km oraz long – ok. 40 km. Na starcie zawodnicy otrzymali mapy i wskazówki od organizatorów.
Liczna grupa uczestników po zakończeniu zawodów wzięła udział we wspólnym ognisku na polanie w Przesiece.

Na dystansie long (40km) w kategorii kobiet najlepsza okazała się Irena Piotrowska (czas 7:13:05), w kategorii mężczyzn zwyciężył Marcin Kowalczyk (czas 4:41).
Na dystansie mid (26 kim) w kategorii kobiet najlepsza okazała się Karolina Szews (czas 4:36), w kategorii mężczyzn zwyciężył Jakub Glajcar (czas 2:42).
W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęli Katarzyna Biłous i Rafał Biedrzycki (czas 3:59).

Sponsorem wydarzenia była marka Merrell.