Drift Masters Grand Prix. Drifterzy zachwycali w Karpaczu

Alina Gierak
Drift Masters Grand Prix. Amatorzy szaleńczej jazdy bokiem i palonej gumy mieli swoje święto w miniony weekend w Karpaczu. Niestety zawody nie zostały dokończone, na trasie doszło do wypadku.

Drift Masters Grand Prix.
Tłumy amatorów szybkiej jazdy bokiem i palonej gumy ściągnęli do Karpacza w ubiegły weekend (13-14 września). Powodem była III runda zawodów Drift Masters Grand Prix. Po niesamowicie udanej I rundzie, która odbyła się w Gdańsku i II, która miała miejsce na torze żużlowym w Toruniu, przyszedł czas na najbardziej wymagającą trasę. 800 metrowa, stroma i kręta trasa wiodąca ul. Karkonoską w podgórskiej miejscowości była dużym wyzwaniem nawet dla najlepszych kierowców. W wyniku sobotnich kwalifikacji, do niedzielnego przejazdu zakwalifikowało się 16 najlepszych drifterów. To oni mierzyli się ze sobą w niedzielę.

Wypadek przerwał zawody

Niestety zawody nie zostały dokończone, gdyż na trasie doszło do wypadku. Dawid Karkosik uderzył w betonową bandę, która nieszczęśliwie potrąciła jednego z kibiców. Mężczyzna został odwieziony do jeleniogórskiego szpitala. Ponad godzinę trwało oczekiwanie na informacje o stanie zdrowia poszkodowanego. Zaczął zapadać zmrok, więc organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu rywalizacji.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Piotr Więcek. Drugie miejsce dla Bartosza Stolarskiego, a trzecie dla Marcina Mospinka.
Decyzją składu sędziów, ze względu na przerwanie zawodów, wszyscy zawodnicy TOP8 III rundy DMGP sklasyfikowani zostali na 8 miejscu.