Futsal Świecie o krok od awansu do Fogo Futsal Ekstraklasy

Jakub Keller
Gracze Futsal Świecie (czarne koszulki) wygrali pierwszy mecz barażowy o Fogo Futsal Ekstraklasę z drużyną Gwiazda Ruda Śląska Jakub Keller
Dwubramkową zaliczkę przed rewanżowym spotkaniem u siebie z Gwiazdą Ruda Śląska wypracowali sobie gracze Futsal Świecie. Podopieczni Marcina Mikołajewicza upragnioną Fogo Futsal Ekstraklasę mają już na wyciągnięcie ręki.

Mecz w Rudzie Śląskiej nie rozpoczął się najlepiej dla świecian. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego piłkę stracił Marcin Mrówczyński, a wynik otworzył Sergio Alcibar. W 12 minucie na 2:0 podwyższył Cesar Baldrich.

Świecianie jednak zachowali zimną krew i atakowali coraz śmielej. Fenomenalnie w bramce Gwiazdy spisywał się Paweł Mieszanin, który w nieprawdopodobny sposób bronił strzały Czyszka i Cymana. Skapitulował jednak w 14 minucie. Piłkę między jego nogą a słupkiem wcisnął dosłownie Piotr Kaczkowski.

Gospodarze szybko złapali pięć fauli co poskutkowało dwoma rzutami karnymi przedłużonymi. Pierwszego nie wykorzystał Piotr Kaczkowski. Za drugim razem Karol Czyszek huknął przy słupku i wyrównał wynik meczu.

Po zmianie stron goście dalej atakowali, a Paweł Mieszczanin odbijał kolejne piłki. W 26 minucie Piotr Kaczkowski popisał się wręcz identyczną akcją z pierwszej połowy i zmieścił piłkę między słupkiem a golkiperem drużyny gospodarzy.

Gwiazda jednak wyrównała za sprawą przedłużonego rzutu karnego. Daniela Semraua pokonał Sergio Alcibar.

W końcówce trener Marcin Mikołajeiwcz zaryzykował i wycofał bramkarza. Za Daniela Semraua na placu gry pojawił się Maksymilian Lewandowski i to właśnie pod jego nogi trafiła piłka po długiej akcji. Lewandowski zmylił bramkarza i wyprowadził świecki zespół na prowadzenie.

Wynik meczu w 39 minucie po znakomitym podaniu Marcina Mrówczyńskiego ustalił Mateusz Cyman.

Rewanż 12 maja w Hali Widowiskowo Sportowej w Świeciu.

PKO Gwiazda Ruda Śląska – Futsal Świecie 3:5 (2:2)

Bramki: Alcibar 2, Baldrich oraz Kaczkowski 2, Czyszek, Lewandowski, Cyman

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?