Gorzkie Cukierki

Grzegorz Bereziuk
Natalia Małaszewska w meczu z Cukierkami zdobyła   22 punkty.  FOT. marcin oliva soto
Natalia Małaszewska w meczu z Cukierkami zdobyła 22 punkty. FOT. marcin oliva soto
AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra w 2. kolejce ekstraklasy koszykarek przegrał z Cukierkami Odra Brzeg 53:72. Mogło dojść jednak do niespodzianki, bo miejscowe do przerwy spisywały się dzielnie i po 20 minutach ...

bo miejscowe do przerwy spisywały się dzielnie i po 20 minutach gry ulegały faworyzowanym rywalkom tylko 31:32

Zespół z Jeleniej Góry do rozgrywek przystąpił w krajowym składzie. W porównaniu do poprzedniego sezonu został uzupełniony głównie o młode zawodniczki, które na parkietach ekstraklasy nie miały jeszcze okazji pokazać swoich możliwości. – Mamy gorszy skład od tego, który wcześniej udanie walczył o awans do ekstraklasy. Wiara nas jednak nie opuszcza – przyznał Eugeniusz Sroka, który na stanowisku trenera zastępuje borykającego się z kłopotami zdrowotnymi Rafała Srokę. Nic zatem dziwnego, że AZS musi podjąć trudną walkę o pozostanie w lidze.

Zaczęły równo
W ubiegłą środę na inaugurację rozgrywek jeleniogórzanki wysoko przegrały w Polkowicach z tamtejszym CCC 52:98. W kolejnym spotkaniu zdecydowanym faworytem także był rywal AZS. Mimo to kierowane przez Natalię Małaszewską gospodynie w pierwszej części toczyły z Cukierkami wyrównany bój. Miejscowe niespodziewanie wygrały pierwszą kwartę 19:16, a po przerwie prowadziły nawet 31:23. Wówczas na ławkę rezerwowych z trzema przewinieniami musiała powędrować Natalia Małaszewska. Ten fakt wykorzystały koszykarki z Brzegu, które zdobyły 9 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 32:31.
W pierwszych 20 minutach zawodów w barwach AZS znakomicie spisywała się Agnieszka Kret, która na swoim koncie zapisała 12 punktów.

Nie dały rady
Obraz gry diametralnie zmienił się po przerwie. Przyjezdne poprawiły grę w obronie, przez co zdobywanie punktów podopiecznym Eugeniusza i Rafała Sroków przychodziło z coraz większym trudem. Jeleniogórzanki ponadto miały problem z powstrzymaniem Joei Clyburn. Amerykanka spędziła na parkiecie pełne 40 minut, w czasie których zdobyła 23 punkty, zanotowała 13 zbiórek, popisała się 5 blokami i miała 3 przechwyty.
Trzecią kwartę przyjezdne wygrały 18:12. W ostatniej ćwiartce ambitnie grające gospodynie starały się odrobić straty, lecz dzięki skutecznym kontrom zawodniczki Cukierków zdobywały łatwe punkty. Ostatecznie zwyciężyły AZS 72:53.
Tymczasem w najbliższą środę AZS rozegra jedno z ważniejszych spotkań w tej rundzie. Jeleniogórzanki spotkają się na wyjeździe z SMS Łomianki, który obok nich stawiany jest w roli kandydata do opuszczenia ligi. •