Impel znów wygrywa. Gładkie zwycięstwo wrocławskich siatkarek [zdjęcia]

red
W niedzielę, 25 października, Impel Wrocław wygrał w Hali Orbita z Developres SkyRes Rzeszów 3:0. Wrocławianki są liderkami Orlen Ligi.

Początek meczu był niezwykle wyrównany. Po stronie Impelek punktowała Katarzyna Skowrońska-Dolata i Monika Ptak. Z drugiej strony siatki równie skuteczna była Agata Skiba. Wynik remisowy utrzymał się do stanu 10:10, kiedy to aktywna gra atakującej wrocławskiego zespołu dała prowadzenie 12:10. O czas poprosił Mariusz Wiktorowicz, jednak po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Asy serwisowe Agnieszki Kąkolewskiej oraz kolejne ataki Skowrońskiej-Dolaty doprowadziły Impel do zwycięstwa w pierwszej partii (25:19).

Z animuszem drugiego seta rozpoczęły Impelki. Po kolejnym ataku Skowrońskiej-Dolaty, zespół z Dolnego Śląska prowadził 7:2. Dobra postawa Moniki Ptak w bloku nie pozwoliła rzeszowiankom na wyprowadzenie ataku „na czystej siatce”. Do akcji ofensywnych włączyła się również Andrea Kossanyiova, której kolejne ataki i asy serwisowe powiększały prowadzenie Impelek. Partia zakończyła się wynikiem 25:16.

Scenariusz trzeciego seta był bardzo podobny do poprzedniego. Siatkarki Impel Wrocław szybko objęły wysokie prowadzenie. Znów bohaterką była Andrea Kossanyiova, jej świetna gra pozwoliła na utrzymanie zdobytej przewagi punktowej. W końcówce seta z dobrej strony pokazała się Agnieszka Kąkolewska, kilkakrotnie atakując z krótkiej. Wrocławianki pewnie doprowadziły do zwycięstwa i w tej partii (25:17), która okazała się ostatnią w meczu przeciwko Developres SkyRes Rzeszów.

Impel Wrocław : Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:17)

Developres SkyRes Rzeszów: Otasević (6), Nowakowska (8), Kapturska (6), Jagodzińska (1), Boncheva, Skiba (9), Jelić (l) oraz Warzocha, Budzoń, Głaz (5), Wańczyk (6), Filipowicz (l)

Impel Wrocław: Kossanyiova (11), Ptak (8), Kąkolewska (7), Hildebrand (1), Radecka (4), Skowrońska - Dolata (15), Dürr (l) oraz Piśla (4)

MVP spotkania: Andrea Kossanyiova