Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: Lepią dziurawe ulice

RS
Miejski Zarząd Dróg i Mostów prowizorycznie naprawia dziury na jeleniogórskich ulicach. Są tak głebokie, że łatwo w nich stracić koło. Według danych jeleniogórskiej policji przypadków uszkodzeń aut w ostatnich dniach było aż kilkadziesiąt.

- Policjanci wyjeżdżali nawet po kilka razy dziennie, wzywani przez kierujących którzy wpadli w dziurę i uszkodzili auto. W takich przypadkach sporządzamy notatkę, potwierdzającą, że taki incydent miał miejsce. Nie oceniamy uszkodzeń – mówi Maciej Dyjach naczelnik sekcji ruchu drogowego w jeleniogórskiej policji.
Na razie trudno powiedzieć ilu właścicieli aut będzie ubiegało się o zwrot pieniędzy za naprawę. Dotychczas do Miejskiego Zarządu dróg i Mostów przy ul. Ptasiej w Jeleniej Górze zgłoszono dwie szkody, do których doszło na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Norwida oraz na ul. Sobieskiego.

- W naszym imieniu likwidacją tych szkód zajmuje się ubezpieczyciel. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek takich zdarzeń – tłumaczy Czesław Wandzel, dyrektor MZDiM.
Choć zimowa aura prawdopodobnie jeszcze do nas wróci, Wandzel polecił by łatanie dziur, które zwykle odbywa się wiosną, rozpoczęto już teraz. Ekipy remontowe pojawiły się między innymi na ulicach: Wrocławskiej, Sobieszowskiej, Mickiewicza, Ogińskiego, Konstytucji 3 Maja, Jana Pawła II, Wolności, Osiedlu Robotniczym, placu Wyszyńskiego. Wkrótce asfalt zostanie wylany na ulicach: Spółdzielczej, Trasie Czeskiej, Wyspiańskiego, Bankowej i Matejki.
- Zabezpieczamy największe dziury w mieście, by z tego powodu nie doszło do jakiegoś groźnego wypadku – tłumaczy Wandzel.
Na część ulic, na których mróz wyrządził szkody, asfaltu nie wymieniano nawet od 30- 50 lat.

Mecenas Irena Graunitz radzi: Jeśli doszło do uszkodzenia samochodu, powinniśmy zawiadomić policję. Patrol, który przyjedzie na miejsce zdarzenia sporządzi protokół, w którym dokładnie opisze przebieg zajścia i co było jego przyczyną. Ustalamy, kto jest właścicielem drogi. Następnie oddajemy auto do naprawy i bierzemy rachunek. Jeśli nie mamy pieniędzy na naprawę prosimy o wycenę jej kosztów. Wiedząc ile pieniędzy będzie nas to kosztowało, przekazujemy wezwanie do zapłaty właścicielowi drogi. Możemy go zobowiązać do wypłaty np. w ciągu 7 dni pod rygorem skierowania sprawy do sądu. Do należności za naprawę możemy doliczyć też np. koszty wezwania pomocy drogowej i wynajmu zastępczego samochodu na czas usunięcia usterki. Jeśli wezwanie nie będzie skuteczne kierujemy sprawę do sądu. W przypadku Jeleniej Góry będzie to tutejszy Sąd Rejonowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto