Kajakarstwo Jelenia Góra. Sukcesy jeleniogórskich zawodników w freestyle’u kajakowym

Alina Gierak
Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła  odnieśli kolejne sukcesy
Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła odnieśli kolejne sukcesy tomasz czaplicki
Kajakarstwo Jelenia Góra. Zawodniczka Karkonoskiego Klubu Kajakowego Zofia Tuła podczas rozgrywanych w Bratysławie w dniach 28-30 sierpnia Mistrzostw Europy we Freestyle’u Kajakowym zdobyła dwa brązowe medale. Pierwszy medal Zosia wywalczyła w sobotni poranek w kategorii K1 Squirt Kobiet. Drugi krążek dorzuciła do swojej kolekcji wieczorem tego samego dnia w kategorii K1K Freestyle.

Kajakarstwo Jelenia Góra.
Tytuł Mistrzyni Europy w kategorii K1SK wywalczyła reprezentantka Rosji Anna Orlova, druga była Brytyjka Jeniffer McGaley, która nieznacznie wyprzedziła naszą zawodniczkę.

Brązowy medal Zosi w tej konkurencji należy uważać za ogromny sukces, ponieważ wystartowała na pożyczonym kajaku po zaledwie 3 treningach w tym sprzęcie. Kajaki do konkurencji Squirt znacznie się różnią od tych, na których nasi zawodnicy startują w konkurencji K1 Freestyle i co za tym idzie zupełnie inaczej się nimi manewruje. Uzyskany przez Zosię wynik 230 pkt. i zaprezentowane przez nią ewolucje pokazują jaki potencjał drzemie w młodej zawodniczce Karkonoskiego Klubu Kajakowego.
Kajakarstwo Jelenia Góra. Tomasz Czaplicki
W składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy znalazł się również brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata Tomasz Czaplicki. Jeleniogórski kajakarz ostatecznie zajął 4 miejsce w finale kat. K1 Squirt Mężczyzn z notą 570 pkt znacznie poprawiając swój wynik z półfinału. Podobnie, jak w przypadku Zosi nasz zawodnik wystartował na pożyczonym kajaku po zaledwie kilku treningach.

W kategorii K1M Freestyle Tomasz Czaplicki po zaciętej walce został sklasyfikowany na 5 miejscu, co jest bardzo dobrym wynikiem. Na poprzednich Mistrzostwach Europy Tomasz był 14 w tej konkurencji i choć medalu tym razem nie zdobył, to osiągnięty wynik i postęp są dobrym prognostykiem na przyszłość .
Zawody w Jeleniej Górze
Naszych najlepszych kajakarzy spod znaku Freestyle będzie można spotkać już w najbliższy weekend
( 6-7 września) w Jeleniej Górze podczas Międzynarodowego Pucharu Polski we Freestyle’u Kajakowym, który zostanie rozegrany w ramach Bóbr River Games. Zawody tradycyjnie odbędą się na fali na rzece Bóbr w kanale zrzutowym elektrowni wodnej spółki Ecoland obok mostu na ul. Różyckiego.