Karate: Piotr Cieśliński z Jeleniej Góry mistrzem świata

alka
Fantastycznie na Mistrzostwach Świata w Montrealu spisał się Piotr Cieśliński. Jeleniogórzanin w Kanadzie wywalczył złoty medal!

Cieśliński startował w konkurencji knockdown 2 kyu do 72 km. Reprezentant jeleniogórskiego Klubu Oyama nie miał sobie równych. To wielki sukces samego sportowca oraz trenera Rafała Majdy, który jest jednocześnie trenerem klubu z Jeleniej Góry oraz reprezentacji Polski. Pod jego opieką biało-czerwoni wywalczyli w Kanadzie aż 7 medali (w tym sześć złotych i jeden  brązowy).

Piotr Cieśliński sztuki walki uprawia od 2005 r. Z wykształcenia magister pedagogiki przed osiągnięciem największego sukcesu w karierze świętował wiele mniejszych. Został m.in. srebrny medalistą Pucharu Europy knockdown, Mistrzem Polski knockdown, trzykrotnym Mistrzem Polski w formule full contact i zwycięzcą walk w Ligach Muay Thai. Cieśliński był także finalistą wielu turniejów ogólnopolskich.