Karkonoski Klub Kajakowy z medalami Pucharu Europy

Adrianna Szurman
Na podium Pucharu Europy znalazł się Karkonoski Klub Kajakowy. Reprezentanci klubu, zawodnicy "Czaplicki Team” Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki zdobyli medale na drugich zawodach we Freestyle'u Kajakowym w czeskiej Pradze.

Upalny weekend 27-28 lipca okazał się bardzo udany dla pary naszych najlepszych kajakarzy freestyle'owych reprezentujących Karkonoski Klub Kajakowy. Po zaciętej walce w niezwykle trudnym odwoju na torze kajakowym w praskiej Troji Zosia i Tomek przywieźli dwa medale.

Karkonoski Klub Kajakowy zaprezentował się świetnie

Nasza mistrzyni kajakowych akrobacji po bardzo udanych eliminacjach i półfinałach w niedzielnym finale ostatecznie zdobyła 3 miejsce ustępując jedynie Ninie Csonkowej (Słowacja) i Annie Orlovej (Rosja).
Tomasz Czaplicki po eliminacjach zajmował dziewiątą lokatę.

Wszystko zmieniło się po jego pierwszym półfinałowym przejeździe, po którym awansował aż o 7 pozycji i wszedł do finału z drugiego miejsca.
W niedzielnym finale w swoim pierwszym przejeździe Tomek uzyskał 983,33 pkt, po którym ostatecznie zajął wysoką drugą lokatę ustępując nieznaczenie Peterowi Csonce ze Słowacji (Mistrz Europy 2010, 2x zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Vice-mistrz Świata).

Pomimo niesamowitego upału sięgającego aż 40 stopni w cieniu i trudnego odwoju Zosia zdobyła brąz a Tomek srebro. Stanowi to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się na początku września w USA.

Nie tylko Karkonoski Klub Kajakowy

Warto wspomnieć też o wynikach innych polskich kajakarzy. W kategorii kobiet Izabela Fidzińska zajęła 6 miejsce a Ewa Balon 11. W kategorii mężczyzn poza Tomaszem Czaplickim do finału wszedł również Bartosz Czauderna, który ostatecznie zajął 4 miejsce. Trzynasty był klubowy kolega Zosi i Tomka Michał Wrzal, a czternasty Adam Olesiński.