Koszykarki Ślęzy pewnie wygrywają na koniec roku (ZDJĘCIA)

Alicja Sumarowska
MKK Siedlce – Ślęza Wrocław
MKK Siedlce – Ślęza Wrocław materiału Ślęzy Wrocław
W meczu 13. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet zawodniczki Ślęzy Wrocław rozgromiły na wyjeździe MKK Siedlce 93:65, dając przy tym pokaz niezwykle efektownej i skutecznej gry.

Wrocławianki były faworytem meczu, ale siedlczanki również dobrze się zaprezentowały. Ślęza jednak od początku zaczęła udowadniać swoją wyższość. Agresywna obrona, stosowana także na całym boisku, wymusiła straty MKK, a w konsekwencji łatwe punkty dla zespołu z Wrocławia. Po trzeciej kwarcie przewaga Ślęzy wynosiła zaledwie 9 punktów, ale czwarta ćwiartka została perfekcyjnie rozegrana przez wrocławianki, którew ostatecznie wygrały 93:65.

- To był dobry mecz. Byłyśmy mocno skoncentrowane, wyprowadziłyśmy bardzo dużo kontr, które wzięły się z dobrej obrony. W trzeciej kwarcie rywalki nas trochę przycisnęły, zagrały bardziej agresywnie i zaczęły trafiać za trzy. W czwartej kwarcie wróciliśmy na szczęście do naszej bardzo dobrej obrony - mówiła po meczu Sandra Linkeviciene, awodniczka Ślęzy Wrocław.

Aż sześć zawodniczek Ślęzy zdobyło 10 lub więcej punktów. Niemal perfekcyjne zawody rozegrała Sharnee Zoll, która oprócz 21 oczek zapisała na swoim koncie aż 13 asyst.

To było dziewiąte zwycięstwo Ślęzy w sezonie. Po meczu z MKK zawodniczki rozjechały się na krótkie urlopy. Ponownie na treningu spotkają się 28 grudnia.

MKK Siedlce – Ślęza Wrocław 65:93 (21:33, 12:18, 28:21, 4:21)

MKK Siedlce: Marie Malone 24, Anna Olchowyk 17 (5), Damika Martinez 7 (1), Magdalena Parysek 7, Oksana Kisilowa 6 (2), Magdalena Koperwas 2, Katarzyna Trzeciak 2.

Ślęza Wrocław: Sharnee Zoll 21, Katarzyna Krężel 16 (2), Chay Shegog 12, Egle Sulciute 12 (2), Agnieszka Śnieżek 12, Sandra Linkeviciene 10, Magdalena Leciejewska 8, Dorota Mistygacz 2, Małgorzata Zuchora.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0