Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

KPN. Przyrodnicy z Karkonoskiego Parku Narodowego zainspirowali mieszkańców pogoranicza

Alina Gierak
KPN. Projekt Karkonoskiego Parku Narodowego „Comenius viridis” znalazł się w gronie najbardziej inspirujących na całym polsko-czeskim pograniczu. Doceniono warsztaty przyrodnicze, wycieczki dla dzieci, piknik i bezpłatne zajęcia.

KPN. Nagroda za pomysłowość

Projekt Karkonoskiego Parku Narodowego „Comenius viridis” znalazł się w gronie najbardziej inspirujących na całym polsko-czeskim pograniczu.
Zespół kierowany przez Roksanę Knapik organizował warsztaty, zajęcia edukacyjne, przygotował nowe publikacje i pomoce dydaktyczne. Wszystko po to, by w jak najatrakcyjniejszy sposób przekazać wiedzę o przyrodzie Karkonoskiego Parku Narodowego i czeskiego KRNAP. Przedsięwzięcie to zajęło trzecie miejsce w konkursie na „Najbardziej inspirujący projekt 2014 i 2015 roku w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska”. Finał odbył się w Ołomuńcu.
Projekt KPN.
Po polskiej stronie w ramach projektu „Comenius viridis” odbyło się 216 bezpłatnych zajęć dla około 6500 uczniów i nauczycieli. Koszty dojazdu uczniów na zajęcia zostały sfinansowane z projektu, bo okazuje się, że często jest to barierą utrudniającą dostęp do ośrodków KPN i edukacji ekologicznej w ogóle.

Zorganizowane zostały cztery duże festyny adresowane do społeczności lokalnych i turystów.

Powstało 31 pomocy dydaktycznych i wydawnictw, których nakład osiągnie około 37 000 sztuk. Zorganizowano dwie wystawy fotograficzne oraz cykl 4 krótkich filmów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Do tego ekspozycja edukacyjna w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie wzbogaciła się o 220 panoram pokazujących cztery pory roku z całych Karkonoszy oraz audioprzewodniki, które ułatwią zwiedzanie ekspozycji osobom niedosłyszącym.

Całkowite koszty projektu po polskiej stronie to 319 990 euro. Główną bazę dla realizacji zadań z projektu „Comenius viridis” stanowiło Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN (KCEE KPN). Zajęcia odbywały się w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu przy ulicy Leśnej 9 i w Domku Myśliwskim w Kotle Małego Stawu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto