KPR Jelenia Góra: dziewczyny ograły lubinianki

Adrianna Szurman
KPR Jelenia Góra: dziewczyny ograły lubinianki archwium
Szczypiornistki KPR Jelenia Góra pokonały MKS Lublin 32:31. Dziewczyny grające pod okiem trener Małgorzaty Jędrzejczak pokazały ładną dla oka i dynamiczną piłkę ręczną, czym zaskoczyły aktualnego Mistrza Polski w kobiecej piłce ręcznej.

W pierwszej połowie przewaga dziewczyn z KPR Jelenia Góra sięgała nawet 5-6 goli. Ostatecznie nasze dziewczyny na przerwę schodziły przy wyniku 19:16.

KPR Jelenia Góra ograł Mistrza Polski

Po zmianie stron szkoleniowiec MKS Edward Jankowski postawił na podstawowe zawodniczki. Mimo to lubinianki trzymały się dzielnie i nie pozwalały rywalkom wyjść na prowadzenie. Dopiero w końcówce lublinianki, które w naszym regionie przebywały na zgrupowaniu, doprowadziły do remisu. Decydującą akcję przeprowadziła Małgorzata Buklarewicz i ok. 150 kibiców mogło fetować wygraną nad najlepszą drużyną w kraju.

KPR Jelenia Góra - kto się wyróżnia

Świetne zawody rozegrała Lidia Żakowska, a dorobek 14 goli nie wymaga komentarza. Rozgrywająca pokazała, że ma wszelkie zadatki by zostać liderką zespołu i z powodzeniem w ofensywie zastąpić Joannę Załogę. Bardzo dobrze wyglądały też skrzydłowe Mariola Wiertelak i Aleksandra Uzar. Ich szybkość i sprawność przy kontrach powinny przynieść w sezonie wiele korzyści zespołowi. Skład KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Wiertelak 1, Tomczyk, Żakowska 14, Skalska 3, Wesołowska, Grobelska 1, Buklarewicz 3, Winiarska 3, Michalak 3, Uzar 4.