KPR Jelenia Góra. Oddalają się play-off

Alina Gierak
KPR Jelenia Góra. Beata Skalska zdobyła w Chorzowie 3 gole.
KPR Jelenia Góra. Beata Skalska zdobyła w Chorzowie 3 gole. Grzegorz Bereziuk
KPR Jelenia Góra. Kolejnej porażki doznały szczypiornistki z Jeleniej Góry. W arcyważnym dla siebie spotkaniu przegrały w Chorzowie z Ruchem 23:31.

KPR Jelenia Góra. Obiecujący początek

Jedynie początek meczu był obiecujący dla przyjezdnych. KPR nie przestraszył się głośnego dopingu dla gospodyń i realizował w tym czasie nakreśloną przez swojego trenera taktykę.

Wywiad z trenerem KPR Jelenia Góra Michałem Pastuszko czytaj jutro (11 lutego) w magazynie jeleniogórskim "Gazety Wrocławskiej"

KPR Jelenia Góra. Prowadzenie Ruchu i wygrana

Po dobrych interwencjach Martyny Kozłowskiej i udanej kontrze Marioli Wiertelak jeleniogórzanki prowadziły 2:1. Później jednak zespół z Górnego Śląska z Sabiną Kobzar w składzie poprawił obronę i zaczął przejmować inicjatywę. W 13. min po golu Agnieszki Podrygały Ruch prowadził już 7:4. Wówczas Michał Pastuszko, który w związku z kontuzjami kilku zawodniczek miał ograniczone pole manewru musiał poprosić o przerwę. Na niewiele to się zdało. Gospodynie rozbijały ataki rywalek, kontrolowały przebieg meczu i do przerwy prowadziły 15:8.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmieniał. W zespole KPR brakowało pomysłu na odrabianie strat i liderki, która poderwałaby drużynę. W 42. min chorzowianki wygrywały 21:13. Zespół z Jeleniej Góry w tym momencie pogodził się z porażką, ostatecznie uległ 23:31 i stracił miejsce premiowane grą w play-off. – Musimy się szybko pozbierać by za tydzień powalczyć z Piotrcovią o wygraną – powiedział po meczu Michał Pastuszko, trener KPR.

Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra 31:23 (15:8)

Ruch: Montowska, Wąż – Podrygała 6, Kobzar 6, Ważna 6, Lesik 4, Sadowska 4, Migała 3, Krzymińska 1, Masłowska, Rodak 1, Salamon, Malec. Kary: 4 min.

KPR: Kozłowska, Demiańczuk – Grobelska 4, Skalska 3, Wiertelak 3, Uzar 3, A. Mączka 2, Michalak 2, Dąbrowska 2, Wesołowska 1, Damaziak 1, Żakowska 1, Buklarewicz 1, Herbut, Oreszczuk. Kary: 6 min.