KS Karkonosze. Ładny mecz i zwycięstwo 3:2 z UPK Zielona Góra

Alina Gierak
grzegorz bereziuk
KS Karkonosze Jelenia Góra. Po ostatnich niepowodzeniach Karkonosze Jelenia Góra podniosły się i po zaciętym meczu wygrały z UKP Zielona Góra 3:2. Do końca rundy jesiennej trzeciej ligi pozostały trzy kolejki.

KS Karkonosze Jelenia Góra.
Spotkanie było zacięte i emocjonujące. Do przerwy nie było bramek, co nie oznacza, iż z boiska wiało nudą. Przeciwnie, działo się sporo, głównie pod bramką zielonogórzan. Groźnie uderzali Maciej Firlej oraz Malinowski. W innej sytuacji Szramowiat przegrał pojedynek sam na sam z Chyłą. Na początku drugiej części zaatakowali goście. W 52. minucie po zagraniu piłki ręką przez Szramowiata arbiter wskazał na wapno. Szansy nie zmarnował Andrzejczak.

Jeleniogórzanie nie rozpaczali i z miejsca ruszyli do odrabiania strat. Swój cel osiągnęli już w 58. minucie gdy bramkarz UKP próbował interweniować poza polem karnym. Do błędu zmusił go Maciej Firlej, a czekający na to Kusiak uderzeniem z 30m umieścił piłkę w pustej bramce. 120 sekund później Malinowski dośrodkował w pole karne, a Pacan po chwili głową odwrócił wynik. Entuzjazm w szeregach biało-niebieskich przygasł po trzech minutach, bo szybką i składną akcję piłkarzy z Zielonej Góry skutecznie sfinalizował Andrzejczak. Losy meczu rozstrzygnęły się 10 minut przed końcem. Po raz drugi w tym meczu słabość obrony UKP wykorzystał Kusiak.

– To było dobre, szybkie i ciekawe spotkanie. Możliwe, że najlepsze jakie odbyło się w tej rundzie przy Złotniczej. Zasłużenie wygraliśmy z mocnym rywalem i to mnie bardzo cieszy. Ponadto po trzech spotkaniach bez zwycięstwa znów pokazaliśmy, że potrafimy wygrywać – powiedział po meczu Artur Milewski, trener Karkonoszy.

Przed piłkarzami III ligi do rozegrania zostały jeszcze trzy kolejki. Karkonosze zmierzą się w nich z Bielawianką Bielawa (w listopada – wyjazd), Bystrzycą Kąty Wrocławskie (8 listopada, g. 17 – dom) i MKS Oława (15 listopada – wyjazd). Jeśli zaprezentują w nich dyspozycję zbliżoną do tej z meczu z UKP będą mieli szansę przed przerwą zimową powiększyć swój dorobek nawet o dziewięć punktów.

Karkonosze Jelenia Góra – UKP Zielona Góra 3:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Andrzejczak (52-karny), 1:1 Kusiak (58), 2:1 Pacan (60), 2:2 Andrzejczak (63), 3:2 Kusiak (80). Żółte kartki: Hamowski, Machowski oraz Żukowski, Nidecki, Andrzejczak, Haraś, Mycan, Zawistowski. Sędziował: Adam Karasewicz (Wrocław). Widzów: 150.
Karkonosze: Dubiel – Kocot, Pacan (72 Bednarczyk), Wawrzyniak (34 Mateusz Firlej), Hamowski, Maciej Firlej, Malinowski, Szramowiat, Kusiak (90 Palimąka), Radziemski, Machowski.

UKP: Chyła – Bąk (77 Kłopot), Gałach (46 Mycan), Górecki, Haraś, Andrzejczak, Małecki, Nidecki, Skrzyński (83 Pietruszyński), Ziętek, Żukowski.