Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 [ZDJĘCIA]

PJ
Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0
Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 Piotr Krzyżanowski
Miedź Legnica pokonała na własnym stadionie GKS Tychy 2:0. Mecz był bardzo wyrównany, a bramki padły dopiero w końcowych fragmentach spotkania, po "wejściu smoka" w wykonaniu rezerwowych MKS-u.

W pierwszej połowie oba zespoły nie potrafiły stworzyć dogodnych sytuacji. Gospodarze raz po raz centrowali w pole karne, ale większość tych piłek padała łupem Sebastiana Przyrowskiego. Goście odpowiadali strzałami z dystansu, które nie były w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Dawida Smuga.

Po zmianie stron początkowo obraz gry nie zmieniał się. Punktem zwrotnym była 65 minuta, kiedy zawodnik GKS-u Muhamed Omić obejrzał drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół. Dużo ożywienia w grze "Miedzianki" wprowadzili też rezerwowi - Wojciech Łobodziński i Jorge Kadu. Drugi z nich już dwie minuty po wejściu na boisko otrzymał dokładne podanie od Tadasa Labukasa i dał swojej drużynie prowadzenie.

Legniczanie złapali wiatr w żagle i dążyli do strzelenia kolejnych goli. W 83 minucie przed polem karnym przyjezdnych sfaulowany został Kadu. Do piłki podszedł Łobodziński i oddał bardzo silny strzał, który trafił w poprzeczkę. Piłka po odbiciu się od niej wróciła na boisko i trafiła prosto pod nogi Labukasa, a ten przypieczętował zwycięstwo gospodarzy.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)