MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Miejska Rada Seniorów uroczyście zakończyła kadencję. Były podziękowania i występ muzyczny

Przemysław Kaczałko
Przemysław Kaczałko
W nowej siedzibie Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze odbyło się ostatnie spotkanie Miejskiej Rady Seniorów. Gremium, które doradza Radzie Miejskiej i prezydentowi miasta w kwestiach dotyczących osób starszych, działało od 2020 roku. Wkrótce wybory na nową kadencję.

W trakcie spotkania prezydent wraz z urzędnikami podziękowali seniorom za ich wkład w życie miasta.

Zaczęliśmy w pandemii, to była długa kadencja. Udało nam się stworzyć podstawy funkcjonowania poprzez Statut. Znaleźliśmy tematy, nad którymi chcemy działać. Zrobiliśmy rozeznanie, sformułowaliśmy kilka kierunków, które omawialiśmy w zespołach. Naszym sukcesem było I i II Forum Seniorów, którego efektem były tezy przedstawione prezydentowi – powiedział Bartosz Lipiński, wiceprzewodniczący Miejskiej Rady Seniorów w Jeleniej Górze.

Każde środowisko powinno mieć dobry kontakt z władzami. Takim organem jest rada Seniorów. Postulaty seniorów są przedstawiane i brane pod uwagę przy ustalaniu budżetu. Mamy bardzo aktywnych i wesołych seniorów, co widać m.in. na Senioraliach. Dzięki aktywności nie zostają sami w domu, spotykają się z innymi – powiedział

Wybory na nową kadencję Miejskiej Rady Seniorów mają się odbyć pod koniec kwietnia lub na początku maja br. Osoby mogą same się zgłaszać (z min. 15 głosami poparcia), bądź zostać zgłoszone przez organizacje pozarządowe.

Współpraca z seniorami układa się bardzo dobrze. Mają dużo czasu, mogą na bieżąco zgłaszać nam swoje inicjatywy, potrzeby. Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale już wiele udało się zrealizować. Bardzo dobrze, że jest Rada Seniorów, bo my możemy się domyślać, co doskwiera tej grupie społecznej, ale nie o to chodzi, żeby się domyślać - powiedziała Monika Jabłońska-Ankiel, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Po oficjalnej części z wręczeniem dyplomów, przed uczestnikami spotkania wystąpił Zespół Wokalny AGAT, działający przy Osiedlowym Domu Kultury. Później był czas na kawę, ciasto i rozmowy kuluarowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jeleniagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto