MKS Karkonosze. Mecz sparingowy przegrali 0:3

Alina Gierak
grzegorz bereziuk
MKS Karkonosze . Porażką 0:3 z rezerwami Zagłębia Lubin zakończył się ostatni sparing Karkonoszy Jelenia Góra przed inauguracją sezonu 2014/2015. Tymczasem już w sobotę (9 sierpnia) mecz o trzecioligowe punkty ze Ślęzą Wrocław.

MKS Karkonosze

Porażką 0:3 z rezerwami Zagłębia Lubin zakończył się ostatni sparing Karkonoszy Jelenia Góra przed inauguracją sezonu 2014/2015. Wszystkie bramki biało-niebiescy stracili po fatalnych błędach całej obrony, włącznie z bramkarzami.
MKS Karkonosze. Bramka za bramką
Pierwszą bramkę jeleniogórzanie stracili już w trzeciej minucie, gdy a zamieszaniu podbramkowym piłką z czterech metrów wepchnął do bramki Maliszewski. Dwie minuty później podopieczni trenera Artura Milewskiego mogli wyrównać, jednak Marcin Pacan z pięciu metrów nie potrafił głową skierować piłki do sieci. W 17-ej minucie było 0-2, bo na uderzenie z 15 metrów zdecydował się Kowalczyk, a piłka przy biernej reakcji Michała Dubiela wpadła przy słupku do bramki.
W odpowiedzi dwa razy w sytuacji sam na sam ze Smołuchem był Maciej Firlej, w pierwszym przypadku chybił o centymetry, w drugim górą był bramkarz. Z kąta uderzał też Michał Szramowiat, ale trafił tylko w boczną siatkę. Szkoda, bo zawodnik mógł wybrać opcję oddania piłki Firlejowi, który zapewne dopełniłby formalności. Mimo to warto poświęcić kilka słów Michałowi, bo do przerwy był najjaśniejszym punktem Karkonoszy. Obserwatorom spotkania podobały się jego rajdy na skrzydle, a obrońcy Zagłębia mieli duże kłopoty z ich zatrzymaniem.
Po zamianie stron nadal przewagę optyczną posiadali jeleniogórzanie, niestety nie przekładało się to na wynik meczu. Jakość gry względem I połowy na pewno spadła, a pomysł na grę nasi piłkarze mieli do pola karnego gospodarzy, którzy po dokonaniu kilka zmian przez trener Milewskiego przenieśli ciężar gry na połowę Karkonoszy. W 79-ej minucie po nieporozumieniu obrońców gości z Łukaszem Kłobuckim piłkę do bramki wtoczył Galas i było 3:0. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć Maciej Machowski, ale jego uderzenie w kapitalnym stylu wybronił Ptak.
Tymczasem w sobotę o godzinie 18 zaczyna się poważne granie. Karkonosze w premierowym meczu III ligi podejmą Ślęzę Wrocław.