Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Jeleniej Górze. Medal dla Tomka Kołodziejskiego z Jeleniej Góry

Alina GierakZaktualizowano
Młodzieżowe Mistrzostwa Polskie w Jeleniej Górze. Tomasz Kołodziejski z Jeleniej Góry zdobył brązowy medal w biegu 110 m przez płotki na 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które odbywały się na stadionie przy ul. Złotniczej. Posłuchajcie jaki Tomek miał doping.

33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polskie w Jeleniej Górze. Tomasz Kołodziejski z klubu MKL 12 Jelenia Góra. trener : Marek Przeorski, był jedynym jeleniogórzaninem, który startował w mistrzostwach. Kibicował mu cały stadion.

ek zdobył brązowy medal w biegu 110 m przez płotki.
- Nie sądziłem, że doczekam czasów, że będę starował na stadionie lekkoatletycznym w Jeleniej Górze - mówił po zawodach. Był zadowolony z medalu i dziękował kibicom za wsparcie.

Pozostałe wyniki

W pierwszym dniu rywalizacji podczas 33. Mistrzostw Polski U23 najbardziej wartościowy wynik uzyskała oszczepniczka Maria Andrejczyk, która w szóstej kolejce konkursu posłała oszczep na odległość 62.93 i zapewniła sobie zwycięstwo.

Kamila Ciba została mistrzynią Polski do lat 23 z czasem 11.74. Druga była dziś w Jeleniej Górze Magdalena Wronka (11.78). Równo na metę wpadły Paulina Kajewska i Marta Szulc – obu zawodniczkom zmierzono czas 11.96, ale po szczegółowej analizie brąz przypadł Kajewskiej.

W finale sprintu na 100 metrów biegaczom pomagał wiatr wiejący w plecy z siłą 2,1 m/s. W tych warunkach bardzo szybko pobiegł Dominik Kopeć, który na mecie uzyskał 10.28 i wyprzedził Huberta Kalandyka (10.45) oraz Karola Kwiatkowskiego (10.51).

W biegu na 400 metrów medale mistrzostw Polski zdobyły zawodniczki startujące w pierwszej serii – najszybsze były olimpijki: Patrycja Wyciszkiewicz wygrała z czasem 52.40 i pokonała Martynę Dąbrowska (52.97). Brązowy medal wywalczyła Zofia Wróblewska, która uzyskała rezultat 53.52.

Na dystansie jednego okrążenia najszybszy okazał się Przemysław Waściński, który pokonał 400 metrów w 46.14. Wicemistrzem Polski został Wiktor Suwara (46.37), a brązowy medal zdobył Łukasz Ozdraski – 47.14.

Z bezpieczną przewagą Martyna Galant wywalczyła złoty medal w biegu na 1500 metrów uzyskując czas 4:25.53. Na ostatniej prostej Weronika Wyka wyprzedziła Aleksandrę Hołdę i z wynikiem 4:25.53 zdobyła srebrny medal. Hołda, biegnąca jeszcze 50 metrów przed metą na pozycji wiceliderki wyjedzie z Jeleniej Góry z brązowym medalem – 4:27.00.

Prezentujący się bardzo dobrze w tej części sezonu Michał Rozmys zdobył złoty medal w biegu na 1500 metrów z czasem 3:56.94. Drugi był Damian Rudnik (3:57.25), a trzeci finiszował Adrian Wyrzykiewicz, który na ostatniej prostej zaatakował z czwartej pozycji i brąz wywalczył z wynikiem 3:57.79. Dodatkową nagrodą dla mistrza było zaproszenie od Jakuba Holušy na wrześniowy bieg na milę w Opawie – tą niespodziankę przekazał zwycięzcy nasz brązowy medalista halowych mistrzostw Europy na 1500 metrów Bartosz Nowicki.

Faworytką biegu na 100 metrów przez płotki była Katarzyna Siewruk – nie zawiodła ona pokładanych w niej nadziei i wygrała w Jeleniej Górze z czasem 13.81. Na linii mety zawodniczka z Opola pokonała Katarzynę Flis (13.88) oraz Marlenę Morton (14.01).

Po pełnym emocji biegu na dystansie 110 metrów przez płotki złoto z czasem 14.01 zdobył Marcin Grudka, który pokonał Kacpra Schuberta – 14.06. Brązowy medal zdobył niebywale dopingowany przez licznie zgromadzonych miejscowych kibiców Tomasz Kołodziejski – będący twarzą mistrzostw zawodnik miejscowego klubu MKL 12 Jelenia Góra doprowadził rekord życiowy do poziomu 14.27.

Amelia Czerwińska z czasem 10:33.80 została młodzieżową mistrzynią kraju w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Na mecie zawodniczka Warszawianki wyprzedziła Ewelinę Gawlak (10:39.83) oraz Katarzynę Kargol – 10:42.19.

Na najdłuższym sobotnim dystansie mistrzostw złoto zdobył Maciej Bielawiec, który 3000 metrów z przeszkodami pokonał w 9:18.65. Białostocczanin o nieco ponad sekundę wyprzedził na mecie Łukasza Ludkiewicza (9:19.79). Brązowy medal zdobył Mateusz Kaczmarek – 9:20.46.

W skoku w dal Magdalena Żebrowska zdobyła złoto z 6.17. Srebrna i brązowa medalistka uzyskały po 6.10, ale lepszą drugą próbą (6.01) legitymowała się Adrianna Szóstak i to ona została wicemistrzynią kraju. Brązowy medal zdobyła Katarzyna Wróbel.

W skok w dal panów wygrał Matusz Jopek, który skoczył 7.57 i pokonał lidera tabel oraz obrońcę mistrzowskiego tytułu Szymona Lubańskiego (7.39). Brązowy medal dla Marka Brzezińskiego – 7.30.

Aneta Rydz pokonując, w trzeciej próbie, poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.82 zdobyła młodzieżowe mistrzostw Polski w skoku wzwyż. Srebrną medalistką została Justyna Konior (1.73), a brązową Joanna Stanisławska (1.70).

Skok o tycze panów zakończył się wygraną Karola Pawlika. Bydgoszczanin złoto okrasił wynikiem 5.20 – później trzykrotnie, bez powodzenia, atakował poprzeczkę zawieszoną na 5.45. Wicemistrzem Polski do lat 23 został Borys Dżaman (4.80), a brąz zdobył Jan Śladowski (4.60).

Klaudia Kardasz zdeklasowała rywalki w pchnięciu kulą, w najlepszej próbie uzyskała 15.88 (we wszystkich czterech mierzonych pchnięciach przekraczała 15 metrów). Wicemistrzynią Polski została Beata Trzonkowska – 13.91. Prosto z podium rzutu oszczepem w rejon pchnięcia kulą udała się Marcelina Witek i zdobyła brąz pchając 13.60.

Zaciętą walkę o złoty medal w pchnięciu kulą stoczyli Andrzej Regin i Dawid Krzyżan. Panowie pchali bardzo równo i na podobne odległości – Regin osiągał 18.51-18.58-18.53-18.61-18.74-18.88, a Krzyżan pchał 18.53-x-18.69-18.61-18.62-18.75. Jak widać do ostatniej kolejki prowadził Bydgoszczanin, ale w szóstej próbie pchnięciem na 18.88 złoto zapewnił sobie zawodnik Gwardii Szczytno. Brązowy medal zdobył dyskobol Bartłomiej Stój – 17.90.

Z ostatniego startu przed wylotem do Rio de Janeiro może być zadowolona Maria Andrejczyk. Zawodniczka Hańczy Suwałki otworzyła konkurs od rzutu na 59.01, ale najlepszą odległość osiągnęła dopiero w szóstej próbie – wtedy posłała oszczep na 62.93 i uzyskując trzeci wynik w karierze zdobyła pierwszy tytuł mistrzyni Polski do lat 23. W Jeleniej Górze podopieczna Karola Sikorskiego pokonała obrończynię tytułu Marcelinę Witek, która w pierwszym rzucie posłała oszczep na 58.41. Brąz zdobyła Kamila Zdybał – 50.61.